Gündem

Aile Bakanlığından Ramazan Ayı Mesajı Yayımlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının resmi internet sitesinde bir açıklama yayımlandı. Yayımlanan açıklamada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın ramazan ayı için yayımladığı mesaj yayımlandı. Yayımlanan açıklama ” Bakanımız Sayın Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın Ramazan Ayı Münasebetiyle Yayınladığı Mesaj ” başlığı ilke paylaşıldı. 

Yayımlanan mesaj şöyle;

Tüm inananları bir ve beraber kılan bin aydan daha hayırlı olan Ramazan ayını birlikte idrak ediyoruz. Kuşkusuz Ramazan ayı rahmet, mağfiret ve bağışlanma ayıdır. Sevgi ve merhameti, yardımlaşmayı ve kardeşlik duygularını bu ayda büyütürüz.
 
Sevgi ve merhamet ayı olan bu ayda birbirimizi daha çok sevelim. Bu ayda affetmeyi yeniden öğrenelim. Bağışlamanın ne denli büyük bir erdem olduğunu insanlığa gösterelim. Kusurları, hataları örtmenin, birbirimizi daha iyi anlamanın büyük bir fazilet olduğunu unutmayalım.
 
Şiddet yerine sevgiyi inşa edelim. Cimrilik yerine cömertliği tercih edelim. Soframızı yoksullara açalım. Aç olanları doyuralım. Yetimlerin, öksüzlerin yüzünü güldürelim.  Engelli ve yaşlılarımızla, şehit yakınları ve gazilerimizle bir arada olalım. Birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek yarınlara umutla bakalım.
 
Kardeşlik hukukunu geliştirmek, yardımlaşmayı artırmak insan olmanın, inanmanın bir gereğidir. Bunu yerine getirmek bir lütuf değil görevdir. Çünkü kardeşlik paylaşmayı gerektirir. “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” buyuruyor Peygamber Efendimiz. Bu inançla kendi yoksullarımızı unutmayalım. Filistin’i Somali’yi, Afrika’yı, dünyanın her neresinde aç ve açık bir insan var ise onları da unutmayalım.
 
Bu vesileyle tüm İslam âleminin Ramazan ayını kutluyor, ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış ve esenlik getirmesini Rabbimden temenni ediyorum.

Kamupersoneli.net | ANKARA