Sınavlar

YGS Öncesi E-Değerlendirme Sınavı

Milli Eğitim Bakanlığı YGS öncesi Sınava Girecek Adaylar İçin E – Değerlendirme Sınavı Yapıyor.
Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına devamı bulunan  8. ( sekiz ) sınıf ve 12. ( on iki ) sınıf öğrencilerine için yapılmış olan Elektronik Değerlendirme Sınavlarına  ( EDS) yüz binlerce öğrenci katılımda bulunmuştur.

Elektronik Değerlendirme Sınavları ( EDS ) ‘ nın 8. sınıflar için yaptığı uygulaması 10 Mart 2016  Perşembe 3. ( üçüncü ) kez yapılacak ve 09 Nisan 2016 Cuma tarihinde ise 4. ( dördüncü ) kez yapılacak. Aynı düzende yapılan sınav 12. sınıflar için  ; 08 Mayıs 2016 Pazar günü yapılacak. Yapılacak olan 4. ( dördüncü ) Sınav ise 05 Haziran 2016 Pazar tarihinde 5. Sınav uygulaması yapılmaktadır.

12. sınıf öğrencileri için yapılması planan  “ 3. ELEKTRONİK DEĞERLENDİRME SINAVI ” 01.03.2016 Salı tarihinden itibaren yayımlanılmaya başlamıştır. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına kayıtları bulunan öğrenciler Eğitim Bilişim Ağı ( EBA ) şifreleri ile beraber sisteme giriş sağlayabilecekler. Kurslara kayıtları bulunmayan öğrenciler için ise birkaç gün içerisinde aynı sınavın PDF dökümleri ÖDSGM  ( Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ) ‘ nin web sayfalarından yayımı yapılacaktır.

MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) ’in tüm sınıf düzeylerine göre hazırlanmış olan tüm Kazanım Kavrama Testleri ve Değerlendirme Sınavlarına ÖDSGM ( Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ) ’ nin internet adresinden ulaşılabilir .