Gündem

Başbakan Yıldırım: Rahatsızlığımızı Dile Getirdik

Başbakan Binali Yıldırım, A Haber ve Atv ortak canlı yayınında “Başbakan ile Gündem Özel” programında, gündeme ilişkin soruları yanıtladı, açıklamalarda bulundu.

RAHATSIZLIĞIMIZI DİLE GETİRDİK

Konu ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım Almanya Başbakanı Merkel ile telefon görüşme yaptığını belirtti. Başbakan Yıldırım telefon görüşmesinde rahatsızlıklarını açık açık dile getirdiklerini ifade ederek açıklamalarına şöyle devam etti;

“Demokrasi demek özgürlük demektir, demokrasi demek düşüncelerin hiçbir kısıtlamaya tabi olmadan halkla paylaşılması demek. Bunu Almanya yaparsa, demokrasi konusunda Türkiye için söyledikleri anlamsız hale geliyor. Bir yandan Türkiye’ye ders vermeye çalışıyorsunuz, ‘OHAL var, kısıtlamalar var, şu var, bu var’ diyeceksiniz bir yandan da oradaki 1 milyonu aşkın oy kullanacak, bu halk oylamasında vatandaşımızla buluşup, onlarla görüşmemize engeller çıkaracaksınız. Bu bir çifte standarttır ve bunun açıkça doğru olmadığını ve bu yanlıştan dönülmesi gerektiğini söyledim. Kendisinin de dışişleri bakanlarımızın bir araya gelmesi ve bu konuyu bir çözüme ulaştırması yönünde talimatı oldu. Biz de Dışişleri Bakanımıza aynı şeyi söyledik. Zannediyorum yarın bir araya gelecekler ve bu konuda daha makul, çözüme yönelik ne tedbirler alınır bunun kararını verecekler.”

Kamupersoneli.net – ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir