Kamu Personelleri

ASDEP Alımları Başlamadan Aile Bakanlığına Önerilerimiz

Aile Bakanlığına bağlı İl Müdürlükleri ASDEP kapsamında 1500 personel alımı için duyuruya çıkmaya başladı. Haberi yayına hazırlarken 4 il ilana çıkmıştı. Alımlar tam olarak başlamadan Aile Bakanlığı’na bazı önerilerde bulunmak istiyoruz.

1-  Şu ana kadar Hatay (52 kişi), Adana (42 kişi), Eskişehir (16 kişi), Kilis (20 kişi) olmak üzere dört il ilana çıkmıştır. 3 ilin şartları benzerlik göstermektedir, Eskişehir bölüm bazında ve kadın -erkek kontenjanlarını ilanda belirtmiştir. Buna bağlı olarak uygulama birliği açısından kadın/erkek olarak bir ekip kurulacaksa tüm illerin ilanda bunu belirtmesi gerekmektedir. Aynı şekilde bölüm kontenjanları oluşacaksa tüm illerde aynı şekilde ilanlar verilmelidir.

2- Erkek adayların askerlik sorunu devam etmektedir. Askerde olanlar 1 yıldan az ertelemesi kalanlar için başvuru ve işe alımda sıkıntılar yaşanacaktır. Askerlik maddesinin kaldırılması faydalı olacaktır.

Bir Yorum

  1. kesinlikle öyle olmalı aynı anda olmalı orası olmadı başka yere başvurmamalı,mülakatlar ve mülakatları yapanlar denetlenmelii denetleyemiyorlarsa mülakat falan olmamalı,geçen sene 81 puanla elediler hem de ilk sıradaydım bu nasıl mülakat birinci sıradakini alma 11. sıradakini al

  2. Evrakları şahsen teslim etmek çok zorluyo bizi maddi manevi çalışan kişilerin vakti yok posta ile kabul edilse olmaz mı? ?

  3. asdep e önlisansın bazı bölümleride alınsa daha iyi olur.mesela adalet bölümü mezunları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir