Personel Alımı

Belediye'de Çalışan 30 Taşeron İşçisi Kadroya Dahil Edildi

Umurbey Belediyesi tarafından yapılan açıklama içeriğine göre 30 işçinin kadroya alımı yapıldı.

Taşeron işçilere verilmesi planlanan kadro ile ilgili görüşmelerin sonuna yaklaşılması ile beraberinde bazı kurumların kendi bünye içlerinde çalıştırmaya devam ettikleri taşeron işçilerine kadro vermeye başladıkları konusunda adımlar atıldığı dile getirildi. Alınan bilgilerin içeriğine göre de Umurbey Belediyesi bünyesi içerisinde çalışmakta olan 30 ( otuz ) adet taşeron işçiye kadro verildiği dile getirildi.

Taşeron işçiye kadro verilmesi konusu ile ilgili olarak Umurbey Belediyesi Başkanı Sami Yavaş ‘ ın yaptığı açıklama içerisinde şu ifadeler yer aldı ; ” CHP ( Cumhuriyet Halk Partisi ) ’ nin seçim beyannamesin  yani bildiriminin içeriğinde bulunan en önemli maddeleri içerisinde olan  ‘ taşeron işçi ’ uygulaması konusu idi fakat Umur Belediyesi ‘ nde faaliyet gösteren hiç bir CHP ( Cumhuriyet Halk Partisi ) ’ li belediye bu uygulama için bir adım atmadı, uygulamayı yaşama çevirmek için uğraşmadı. Umur Belediyesinde faaliyet gösteren AK Parti ( Adalet ve Kalkınma Partisi) Belediyesi Umurbey ’ de uygulanılması istenen taşeron işçi kadrosu hayata geçirilmesi için adım attı.

 ” Taşeron işçi uygulamasına  son verilmesi amacı ile  bütün taşeron işçi çalışanlar belediye bünyesi içerisine alınıyor ” gibi cümleler ile düşünceler kelimelere aktarıldı. Taşeron işçilere verilmesi planlanan kadro sorununun çözümünde sona gelindiği dile gelmektedir.