Gündem

SSK SGK Sorgulama Nasıl Yapılır? Sigorta İşlemleri Nasıl Hesaplanır?

Sgk kişilerin gelirleri olmadığı ya da azaldığı durumlarda hastane masraflarını azaltmak için ve emekli olunduğunda maaş alınabilmek ve geçim sağlanabilmesi için düzenlenmiş bir sistemdir. Sosyal güvenlik kurumu kısaltımı sgk’dır.  Bu sistemle birlikte sigorta işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler sizin işe giriş tarihiniz başlama tarihiniz, sigortanızın ödenip ödenmediği ve emeklilik durumunuz ile ilgili bilgilerdir.

Ssk sgk sorgulama tüm sigorta işlemlerinizi kolaylaştıran bir işlemdir. Artık internet aracılığıyla hastane randevu işlerimizi hallettiğimiz gibi ssk sgk sorgulama ile tüm sigorta işlemlerimiz ile ilgili bilgilere ulaşabiliriz. Ayrıca bu sistem işlerinizi kolaylaştıran bir durum olmuştur. Emekliliğinize ne kadar kaldığını ve emeklilik işlemleriniz ile ilgili tüm her şeyi ssk sgk sorgulama ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca tüm hizmet dökümünü alabileceğiniz bu sistemden işe başlama tarihinizi ve işten ayrılma tarihinizi ve tüm ayrıntıları kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Tüm bu işlemleriniz için öncelikle e-devlet şifreniz olması gerekiyor. Yani ssk sgk sorgulama işlemini gerçekleştirmek için ilk olarak e-devlet şifrenizi PTT şubelerinden edinmeniz gerekiyor. Böylelikle ssk sgk sorgulama hizmetinden kolaylıkla faydalanabilirsiniz.

PTT şubelerinden edineceğiniz e-devlet şifresi ile mahkeme işlemlerinizi sorgulamanız dava durumunuz hakkında bilgi edinmeniz trafik işlemleriniz ile ilgili bilgi edinmeniz gibi işlemler yanında ssk sgk sorgulama işlemi için de gereklidir. Emeklilik aylık bilgisi, hizmet dökümü gibi hizmetlerden de e-devlet şifresi, TC kimlik no ile birlikte faydalanabilirsiniz. 

Kamupersoneli.net | Ankara

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir