Öğretmen

Ağustos Ayı Öğretmen Atama Kontenjanları Belli Oluyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ‘nın her sene Ağustos ve Şubat aylarında yaptığı öğretmen atamalarının ağustos ayı kontenjanına ait  herhangi bir duyuru henüz yapılmadı. Bu sene Ağustos ayında MEB tarafından atanacak öğretmen kontenjanları haftaya duyurulacak. Emekli olan öğretmenlerin yerine kaç öğretmen atanacak hepsi bu haberimizde.

2016 Ağustos’da Kaç Öğretmen Atanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ‘nın 2016 yılı ağustos ayında yapmayı planladığı öğretmen atamalarının kontenjanı haftaya belli oluyor.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB)’in atayacağı öğretmen sayısı bu sene geçikmeli açıklanıyor. 

Her sene şubat ayında belli oluyordu

Öğretmen atamaları Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından her sene Ağustos ve Şubat ayında gerçekleşiyor. Önceki senelerde  Ağustos-Eylül döneminde atanacak öğretmenlerin sayısı Kasım-Aralık dönemlerinde  kesinleşir ve duyurulurdu. Bu sene Şubat ayında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından herhangi bir kontenjan duyurusu yapılmadı. Mart ayına girdiğimiz şu günlerde her sene şubat ayında belirlenen ve duyurulan öğretmen kontenjanlarına dair bir duyuru yapılmadı. Ağustos ayı öğretmen atama kontenjanı haftaya belli olacak.Bilindiği üzere her sene emekliye ayrılan öğretmenlerin yerine emekliye ayrılan emekli sayısının minimum yarısı %50’si kadar öğretmen atanıyordu.

Minimum 5500 Öğretmen Kontenjanı açılması öngörülüyor.
2015 yılında 11000  öğretmen’in emekliye ayrıldığı düşünülecek olursa kontenjanın minimum 5500 olması öngörülüyor.

Öğretmen Atamaları Ve Çok Daha Fazlası İçin

2016 yılı öğretmen atama kontenjanları ve çok daha fazlası hakkında haberleri siz değerli kullanıcılarımıza iletmeye devam edeceğiz.