Öğretmen

Ek Dersin Kesilmesi Öğretmenleri Üzüyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Sınıf öğretmenleri ve Branş öğretmenlerine uygulanan okula gitmediklerinde ek ders silinmesi uygulaması öğretmenler arasında tartışma konusu oldu.

1 gün okula gitmeyen bir öğretmenin kaç saat ek dersi kesiliyor.
Sınıf öğretmenleri bir gün okula gitmezse onlara 7 saat ek dersi MEB tarafından kesiliyor. TL karşılığu ise 73.23 TL bu şu şekilde hesaplanıyor . 7×10,47 = 73.29 Türk Lirası. Sınıf öğretmeni 2 gün izin alırsa o hafta tüm ek dersi gitmiş oluyor.

Branş Öğretmenlerine durum farklı
Branş öğretmenlerinde ise sınıf öğretmenlerinden daha farklı bir durum söz konusu. Haftada 20 saat dersi olan bir branş öğretmeni. Salı günü işe gitmese o salı günüde 5 saat branş dersi olsa o öğretmene 5 saat ek dersi kesiliyor.

Hesaplama sınıf öğretmeninde olduğu gibi saatx10.47=Türk lirası karşılık şeklinde yapılabiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı(MEB)‘in bu uygulaması sınıf ve branş öğretmenleri arasında çok tartışılıyor ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu kararı haksızlık olarak düşünülüyor.

Ek Dersin Kesilmesi Öğretmenleri Üzüyor

Hali hazırda ek derslerle geçinen öğretmenler 1 gün okula gitmediklerinde o hafta alacakları tüm ek dersi kaybetmiş oluyorlar.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ‘nın okula gelmeyen öğretmenin haftada alacağı tüm ek dersi silme uygulaması şimdilik devam ediyor.Bakanlıktan bu sistemin geri alınacağına dair herhangi bir bilgi gelmedi.

Kamupersoneli.net / Özel Haber