Gündem

MHP Dokunulmazlıklar Kalksın Dedi

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural TBMM Başkanı İsmail Kahraman‘a dokunulmazlıkların kalkması ile ilgili fezlekelerin karma komisyon gündemine alınması taleplerini yazıyla bildirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde basın mensuplaı için toplantı düzenleyen MHP Başkanvekili İzmir milletvekili  Oktay Vural terör olayları ve terörle mücadele hakkında konuştu. TBMM’ye müracaatta bulunduklarını belirten Oktay Vural şöyle konuştu;

Meclisteki iradenin eli kolu bağlı kalması kabul edilemez

“Yargının hazırlamış olduğu fezlekeler TBMM’de bekletilirken TBMM kürsüleri terör örgütüne methiyeler düzülen bir kürsü haline getirilirken meclisteki iradenin eli kolu bağlı kalması kabul edilemez.

Oktay Vural TBMM’de düzenlediği basın toplantısına şu sözlerle devam etti;

Yargının Çalışmasını İstiyoruz!

Yargının çalışmasını istiyoruz. Terörle mücadele edeceksek terör örgütüyle ve siyasi uzantılarıyla da bu örgüte üye olmak ve yardım yataklık yapmaktan dolayı haklarında fezleke olan milletvekilleriyle de mücadele etmek gerekir. Bu kararlılığın TBMM’de dile getirilmesi için yargının taleplerini tamamlaması için karma komisyonunun bunları gündemine alarak toplanması gerekmektedir.”

TBMM’ye Müraacatımızı yaptık!

MHP’nin anayasa ve adalet komisyonu üyeleri bu dokunulmazlıkla ilgili fezlekelerin karma komisyon gündemine alınmasına yönelik müracaatlarını TBMM başkanına bugün ilettim yazıyla. Fezlekelerin gündeme alınması için TBMM’ye bugün müracaatımızı yaptık. 

MHP Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural konuşmasına HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlık dosyalarının çoğunluğu oluşturduğunu söyledi.
Yargının çalışmasını temin etmek üzere dokunulmazlık zırhlarının kaldırılması şarttır diyen Oktay Vural konuşmasına şu şekilde devam etti.

Dokunulmazlık dosyaları gündeme alınmalıdır. O vekili dokunulmazlık zırhıyla milletin egemenliğini temsil etmesi mümkün değildir. Bu yüzden yargının çalışmasını temin etmek üzere bu dokunulmazlık zırhının kaldırılmasını talep ediyoruz. Şu ana kadar 26’ncı dönem dokunulmazlıklarının 452 dokunulmazlık dosyası var 261 adeti HDP’nindir. Türkiye’nin en önemli ve öncelikli meselesidir bu. Bu zihniyetin bir dokunulmazlık zırhına tabi tutularak genel kurula havale edilmesi gerekiyor