Kamu Personelleri

KGM, 1280 Kadroyu Tek Seferde Atamaya Açmalıdır

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarından da personel alımları beklenmektedir.  Mart’ın ilk yarısını geride bıraktık. Kadro talebi olan kurumların personel alımı yapıp yapmayacağı konusunda resmi açıklama yapılmıyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü- 1280 kadro

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Karayollarına bünyesine 1280 kişi personel alacaklarını açıklamıştı. Bakan Arslan “Karayollarındaki taşeron işçileri kadroya aldığımız için yeni bir ihtiyaç çıktı. Bu alanlarda çalıştırmak üzere ara eleman yani teknisyen, tekniker ve mühendis almayı planlıyoruz.

Bütçe kısıtlarından dolayı söz konusu alımı parça parça gerçekleştireceğiz. şeklinde açıklamayı TRT’de yapmıştı. Başka bir televizyon kanalında da personel alımının ihtiyaç olduğunu ve alımların takipçisi olacağını Sayın Bakan açıklamıştı.

KAMUPERSONELİ.NET DEĞERLENDİRMESİ: 1280 personel alımına yönelik ilk açıklama 13 Temmuz 2016’da gelmişti. Aradan aylar geçmiş olmasına rağmen ve daha sonrasında yeni açıklamalar olmasına rağmen personel alımlarıyla ilgili bir gelişme olmamıştır.

1280 kontenjanın tek seferde ilana çıkması veya büyük parçanın hemen ilana çıkması faydalı olacaktır. Mühendis, Tekniker, Teknisyen adayları Karayolları Genel Müdürlüğü’nün ilanını beklemektedir.

ZEKİ KARA/ KAMUPERSONELİ.NET – ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir