Gündem

Diyarbakır'daki Terör Operasyonu Sona Erdi

Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçesi kırsalında güvenlik güçlerince terör örgütü PKK’ya yönelik yürütülen operasyon başarıyla bitirildi.

Konu ile ilgili olarak Valilikten bir açıklama yapıldı. Valilikten yapılan açıklamada, Lice’nin kuzeybatısı ile Hani’nin kuzeydoğusu bölgesinde 27 Mart’ta saat 22.00’den itibaren başlatılan “Bayrak-44 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Zinnur Ezim Operasyonu”nun 29 Mart gecesi başarıyla tamamlandığı belirtildi. Valilikten yapılan açıklama şöyle;

VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

“Lice’nin Şenlik köyü Akçapınar mezrasında terör eylemlerinde kullanılabileceği yönünde istihbarı bilgi ve ikiz plaka kaydı bulunan araç ile ikiz plaka yöntemiyle terör eylemlerinde kullanılacağı yönünde istihbari bilgi bulunan bir çift araç plakası ele geçirilmiştir. Lice’nin Ecemiş köyünde terör örgütü PKK propagandası yapma suçundan aranan kişi, Hani’nin Yukarıturalı köyünde gerçekleştirilen adli arama faaliyetinde Elazığ Emniyet Müdürlüğü binasına 18 Ağustos 2016’da düzenlenen patlayıcı yüklü araç saldırısında 3 polisin şehit edilmesi ve 217 emniyet görevlisi ve vatandaşın yaralanması olayının şüphelisi 2 ve zanlıları evinde saklayan bir kişi olmak üzere 3 terör örgütü iş birlikçisi 28 Mart’ta 20.30 sıralarında gözaltına alınmıştır.”

Kamupersoneli.net – ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir