Gündem

Polis Lojmanına Bombalı Saldırı : 2 Şehit

Bölücü Terör Örgütü PKK yine saldırdı. 

Mardin Nusaybin’de Pkk’lı Teröristler Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve hemen bitişiğindeki lojmanlara roketatar, uzun namlulu silahlar ve bombalı araç saldırıları düzenledi. Teröristlerin saldırısı sonucu 2 polis şehit olurken, polis ve lojmanda oturan sivillerde yaralandı. Nusaybinde’ki Teöristlerin saldırısı sonucu 2 polis şehit düşerken yaralı sayısı 14 olarak biliniyor.

Aralarında sivillerinde bulunduğu 14 kişi yaralandı

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sabah teröristlerin saldırısı sonucu 2 polis şehit düştü saldırı esnasında çok sayıda sivil ve polis memuru yaralandı. Bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi.

Kimliği Henüz Belli Olmayan 2 Polis Şehit 

Mardin Nusaybin ilçesinde bulunan Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ve hemen bitişindeki lojmanlara bölücü teröristler tarafından bugün saat 06:00 sıralarında roketatar, bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahlarla saldırıldı. Saldırıda henüz kimlikleri açıklanmayan 2 polis şehit düşerken , emniyet müdürlüğündeki polislerden ve lojmanlardaki sivillerden yaralananlar oldu.

Emniyet Güçleri Karşılık Verdi

Emniyet binası ve lojmanda şiddetli patlama sonucu yangın çıktı.Emniyet binası ve lojmanda büyük hasar oluşurken, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görev başındaki polisler teröristlere karşıılık verdi. Çatışmanın sürdüğü alana Nusaybin ve Mardinden Güvenlik güçleri sevk edildi.

Çok Sayıda Ambulans ve İtfaiye Ekibi Sevk Edildi
Bölgeye ambulans ve itfaiye ekipleride sevk edildi. Bölücü terör örgütü militanlarıyla güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar bir süre daha devam etti.