Gündem

BM 'den 72 Saatlik Suriye Ateşkesi Çağrısı

Uluslararası Suriye Destek Grubu’nun İnsani Erişim Çalışma Grubu toplantısı sonrası BM Cenevre Ofisi’nde basın toplantısı düzenleyen Egeland, “ABD, Rusya, Türkiye ve İran’a, Suriye’de erişimi zor olan bölgelere ve abluka altındaki bölgelere nisan ve mayıs ayında 1 milyon insana yardım ulaştırmayı sağlama çağrısında bulunuyoruz.” dedi.

Çocukların Zehirli Kimyasal Silahlarla Öldürüldüğü Gerçeği Çok İğrenç

Bu saldırıların arkasında kimin olduğunun araştırıldığını söyleyen Egeland, “Silahlı adamlara kıyasla daha fazla çocuğun öldüğü Suriye savaşı çok iğrenç. Çocukların zehirli kimyasal silahlarla öldürüldüğü savaş, çok iğrenç.” ifadelerini kullandı.

Egeland, “Suriye’de çatışmaların yoğun şekilde yaşandığı bölgelerde önümüzdeki günler içinde 72 saatlik ateşkes sağlanması çağrısında buluyoruz.” şeklinde konuştu.

Suriye’de rejim uçaklarının gerçekleştirdiği kimyasal saldırıda 100 kişiden fazla kişinin hayatını kaybettiği, 500 kişiden fazla kişinin de çok ciddi yaralandığı yapılan açıklamalardandı. Bu saldırıların ardından tüm dünya’dan tepkiler gelmeye devam ediyor.

Kamupersoneli.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir