Ekonomi

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'ten Trafik Sigortası Fiyatları İle İlgili Açıklama

Trafik sigortalarına tavan fiyat uygulamasının bugün itibarı ile tamamlanacağı bilgisi verildi.

Şimşek, trafik sigorta primlerinin son zamanlarda hızlı artış yaşanmasına dair bilgiler vererek, bu artışa neden olan unsuru da açıkladı.

Bu artışa gerekçe olarak gösterilen yargı kararlarına yönelik kanuni düzenleme yaptıklarını ancak sektörden bu konuda arzuladıkları düzeyde tepki almadıkları da ekledi.

Bu sene için sistemin işleyişini düzene koymak için çalışma yapacaklarını kaydeden Şimşek;  “Son bir kez bana sunum yapacaklar bugün. Onu değerlendirip, gereken adımı atacağız.” diyerek bilgi verdi.

Şimşek, ülke ekonomisine ilişkin düşüncelerini belirtirken, terörün Türkiye’yi yoğun biçimde hedef aldığı, darbe girişiminin püskürtüldüğü, yakın coğrafyada kaosun devam ettiği bir ortamda ekonominin yüzde 3 civarında büyüdüğünü de ifade etti.

Ekonomik göstergelerde belirsizliklerden kaynaklı olumsuz etkiler olduğunu hatırlatan Şimşek, “17 Nisan sonrasında güçlü bir ‘evet’le referandum belirsizliği ortadan kalkacak. Türkiye’nin uzun vadeli görünümü muazzam şekilde pozitife dönecek. Reform programı hızlanacak.

Bu reform programıyla birlikte Türkiye’nin şoklara karşı hem direnci artacak hem Türkiye tekrar yüzde 6’lık yüksek büyüme patikasına oturacak.

Olumsuz, geçici, arzulamadığımız bir yavaşlama, işsizlikte ve enflasyonda yükseliş var, doğru. Bu sorunların farkındayız. Gerekli tedbirleri aldık, alıyoruz. İnanıyorum ki 17 Nisan’da ‘evet’ çıkarsa Türkiye’nin önü açılacak, ekonomi tekrar hızlı ve kalıcı bir çıkışa geçecek.” diyerek bu sorunlar hakkında yapılacak unsurları dile getirdi.

Şimşek,kendisine yöneltilen soru üzerine gelecek dönemde vergi oranlarını artırmayacaklarının açıklamasını da yaptı.

Kamupersoneli.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir