Politika

AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Olarak Ömer Ünal Atandı

Teşkilat Başkan Yardımcısı olarak İstanbul Milletvekili Ömer Ünal getirildi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Konya milletvekili 01.11.1970 Konya doğumlu.

Konya İmam-Hatip Lisesi’nden 1990 yılında mezun oldu. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi.1995-2004 yılları arasında MÜSİAD Konya Şubesi’nde Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2004 yılında hizmet sektöründe ulusal ve uluslararası teşvik ve devlet destekleri konusunda mali danışmanlık hizmeti veren bir işletme kurarak ticari hayata başladı ve halen bu işletmede ortaklığı devam etmekte. 2005-2009 yılları arasında TEDAŞ’ın bağlı ortaklığı olan Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.2009- 2010 yıllarında MÜSİAD Konya Şubesi’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet etti. 2011-2013 yılları arasında Konya Ticaret Odası’nın bağlı ortaklığı olan KONYA ABİGEM’de (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi) Denetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.15 Nisan 2010- 1 Kasım 2013 tarihleri arasında Ak Parti Karatay İlçe Başkanı olarak partimize hizmet etti.Ayrıca sivil toplum kuruluşlarında farklı görev ve sorumluluklar aldı.

1995 yılından beri İstanbul Siyasal Vakfı ve 2005 yılından bu yana MÜSİAD üyesi.2009-2013 yılları arasında Konya Ticaret Odası’nda Meclis Üyeliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Delege, Konya Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı’nda Mütevelli Heyeti Üyesi olarak görev aldı. 2011-2013 yılları arasında TOBB YOİKK Vergi ve Teşvikler Çalışma Grubu’nda Başkan Yardımcısı görevinde bulundu.Kamu, özel sektör ve yerel yönetimlerin yatırımları ve bu yatırımların finansmanı noktasında danışmanlık yapan bir şirketin sahibi olarak özellikle Ulusal ve uluslararası kaynaklı birçok hibe projesinin hazırlanması, yönetimi ve uygulamasında görevler aldı.

Özel şirketler, sivil toplum kuruluşları, belediyeler ile kamu kurumlarının hibe projelerinin hazırlanması ve destek süreçlerinin yönetilmesinde başta proje koordinatörlüğü olmak üzere çeşitli görevlerde bulundu.

Ulusal Uluslararası teşvikler, teşvik politikaları ve uygulamaları konusundaki bilgi birikimi ve tecrübeyle birçok kuruluşta eğitim verdi.Konya ve Karaman İllerinin 2023 Vizyonu Temel Çerçevesi ve 2023 hedeflerine yönelik stratejilerin belirlendiği çalışma kapsamında Koordinatör olarak görev aldı ve bölgenin tüm sektörlerinin analizi, altyapı ihtiyaçlarının tespiti, rekabet edilebilirliklerinin analizi ve gelecek vizyonlarının belirlenmesi konusunda çalışma yaptı. Orta derecede İngilizce ve Arapça az derecede Fransızca bilmekte.Evli, üç kız çocuğu babası.

AA | Kamupersoneli.net