Askeri Personel Alım İlanları

Jandarma Genel Komutanlığı 2 Bin 650 Astsubay Alımında Son Günler (Erkek-Kadın)

Jandarma Genel Komutanlığı, yayımladığı ilan ile personel ihtiyacının karşılanması için 2.650 kadın ve erkek astsubay alımı yapacağını duyurdu.

Jandarma astsubay alım ilanına, en az ön lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Astsubay alım ilanına başvurular, 31 Mart 2017’de başladı ve 28 Nisan 2017’de sona erecek. İlan detaylarını hatırlayalım:

Alım Yapılacak Kadrolar:

* İkmal (20), Bakım (20), Personel (35),  Maliye (11), Jandarma (150) (kadın),  Bando (1) (kadın), Jandarma (2333),  U/H Teknisyeni (20), İstihkam (20), Muhabere (40)

Kimler Başvuru Yapabilecek?

*  T.C. vatandaşı olan, Fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokulu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya 05 Eylül 2017’ye kadar mezun olabilecek durumda olan sivil kaynaklı adaylardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaşını, lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için otuz iki yaşını bitirmemiş olan, silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmayan, T.S.K., J.Gn.K.lığı ve S.G.K.lığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşıyan, daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik, ahlaki nedenlerle çıkarılmamış olan, alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmayan adaylar başvuru yapabilecek.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

* Kimlik numarası yazılı nüfus cüzdanı veya T.C. Kimlik Kartı

*  Sınav başvuru dilekçesi

*  Lisans veya önlisans diplomasının veya geçici bitirme belgesinin, lisansüstü eğitim yapanlar için lisansüstü eğitim diplomasının aslı ve fotokopisi, 05 Eylül 2017’ye kadar mezun olabilecek durumda olan adayların öğrenci belgesinin aslı ve/veya fotokopisi

* Son bir yıl içerisinde çekilmiş 4 adet biyometrik fotoğraf

* Yaş düzeltmesi yaptıranlar için yaş düzeltme belgesi

* Adli Sicil Belgesi

* 4 suret “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması formu

*  Sınav ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Başvuru İşlemleri, Süreci:

* Başvurular 28 Nisan 2017 tarihine kadar arasında www.jandarma.tsk.tr adresi üzerinden yapılacak.  2017 yılı Sözleşmeli Astsubay Giriş Sınavına başvuruda bulunan adaylardan sınav ücretini yatırma çağrısı alan adaylar kendisine belirtilen süre içerisinde sınav ücretini aşağıda açıklandığı şekilde yatıracaktır. Halkbank şubelerine (sınav adını söyleyerek), Halkbank ATM ve internet bankacılığı aracılığıyla (ödemeler ekranından sınav adı seçilerek) başvuru ücreti olarak 50 TL yatırılacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET – ANKARA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir