Sınavlar

YGS Günü Nüfus Müdürlükleri Açık Olacak

İzmir Valiliği Nüfus Müdürlüklerini Öğrenciler için pazar günü açıyor. İzmir valiliğinden yapılan açıklamaya göre Yüksek Öğretime Geçiş Sınav günü nüfus müdürlükleri açık olacak.Sınava girecek öğrencilerden nüfus cüzdanını kaybedenler için adeta bir acil durum olanı uygulayan valilik. Pazar Sabahı saat 07:00 ‘den 10:15’e kadar İzmir’de bazı ilçe nüfus müdürlükleri açık olacak.

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı(YGS)’na sayılı günler kaldı. 13 Mart 2016 ‘da yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavına katılacak öğrenciler içerisinde nüfus cüzdanını kaybeden ve yenisini çıkarmak isteyenler için bazı nüfus müdürlükleri sınav günü açık olacak.

Kimliğini Kaybeden Bu Sefer Yanmadı
Yüksek Öğretime Geçiş Sınavına  2 haftadan daha az bir süre kaldı.Geçen senelerde nüfus cüzdanını kaybettiği ve sınav günü nüfus müdürlükleri kapalı olduğu için sınava giremeyen öğrenciler olmuştu. Bu sene bazı ilçe müdürlükleri sabah 07:00’dan 10:15’e kadar açık tutulacak.
Her Şey Öğrenciler İçin
Sınava girecek öğrencilerin mağdur edilmemesi için resmi tatil günü bazı ilçe müdürlüklerinin sınav tarihi olan  13 mart 2016 tarihinde de hizmet sunmaya devam edeceği bildirildi. İzmir Valiliğinden yapılan açıklama şu şekilde “13 Mart 2016 Pazar günü yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı’na katılacak adaylardan, nüfus cüzdanını kaybeden ve yeniden çıkarmak isteyenlerin sınavı günü mağduriyetlerinin giderilmesi için aynı gün, ilimiz Aliağa, Bergama, Menemen, Ödemiş, Tire, Karabağlar, Bayraklı ve Narlıdere, Konak, Balçova, Buca, Gaziemir, Karşıyaka, Bornova, Çiğli İlçe Nüfus Müdürlükleri sınav tarihi olan 13 Mart 2016 tarihinde sabah 07.00 ile 10.15 saatleri arasında açık tutulacaktır.”