Öğretmen

Öğretmenler Terör Bölgesine Geri Dönüyor

Öğretmenler Terör Bölgesine 80 Günlük Aradan Sonra Geri Dönüyor
Cizre ve Silopi’de kanlı eylemlerini sürdüren bölücü terör örgütü pkk’nın bölge insanına her yönden zarar verdi. Öğretmenler görev bölgelerinden ayrıldı. Öğrenciler ders işleyemedi. Yaklaşık 80 gün sonra o öğretmenler bölgeye dönüyor.

80 Günlük Zorunlu Terör Arası
Uzun zamandır devam eden terör olaylarından dolayı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geri çağrılan öğretmenler günler sonra bölgeye dönüyor.Öğretmenler 80 günlük bir aradan sonra Cizre ve Silopi’ye yeniden dönmek üzere yola çıktı. Bölgede yaşanan yoğun terör olaylarından etkilenmemeleri için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından  öğretmenlerin cep telefonlarına bölgeden ayrılmaları konusunda mesaj gönderilmişti.
Bir Mesaj İle Bölgedeki Öğretmenleri Geri Çağrılmışlardı
Bölücü terör örgütü pkk’nın  bölgede devam ettirdiği terör politikası ve terör saldırıları nedeniyle bir çok kamu kurumu çalışanı mağdur olmuş, Bir çok kamu kurumu görev yapamaz hale gelmişti. Bölgede devam eden sokağa çıkma yasağının ardından öğretmenlerin can sağlığı için bir mesaj yollanmıştı.Mesajın içeriği ise şu şekildeydi ;

“Tüm öğretmenlerimizin yarından itibaren ilçemizde hazır bulunmaları rica olunur”

Öğretmenler Cizre ve Silopi’ye Dönüyor
Bölgeden terör unsurlarının temizlenmesiyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri tekrar bölgeye gönderiyor. Bölücü terör örgütü PKK’nın gerçekleştirdiği terör olayları nedeniyle görev yerlerinden ayrılan bölgede görevli öğretmenler yaklaşık 80 günlük bir aradan sonra görevlerinin başına geçecek.