Askeri Personel

Kara Kuvvetleri Sözleşmeli Er Alımı Hakkında Duyuru Yaptı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Kara Kuvvetleri Komutanlığı(KKK) 2016 Yılı Sözleşmeli Er Temini Kapsamında Sınav için Çağrılan Adayların Sınav Yeri ve Tarihi Belirten Bir Duyuru Yayınladı.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2016 Yılı Sözleşmeli Er alımı hakkında duyuru yayınladı.

Kara Kuvvetlerinin resmi internet sayfasında yayınlanan ilana göre 16 nisan 2016 tarihinde 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu kapsamında ilköğretim mezunlarının askerlik yapmadan sözleşmeli erliğe başvurmaları takdirde müracatın kabul edilmesine onay verildiği belirtildi. 2016 Yılı Sözleşmeli Er Temin Faaliyeti içerisinde aday numarası 882493 ‘e kadar olan ve ocak ayında ön başvuru yapan adayların kayıt kabul faaliyetleri, fiziki yeterlilik testi ve mülakat işlemleri 21-25 Mart Tarihleri arasında Cebeci/Ankara’da bulunan Personel Temin Merkezi Komutanlığında yapılacak. Aday Numarası 882494(Dahildir)’den daha büyük olan ve 28 ocak 2016 ‘dan daha sonra başvuru yapan sözleşmeli er adaylarının seçim aşamaları , yeri ve tarihi müteakiben www.kkk.tsk.tr/PersonelTemin/Pertem.aspx  sayfasında daha sonra yayımlanacak.

Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesi vasıtasıyla yaptığı duyuruda sınav tarihi 21 – 25 MART 2016 olarak belirtilmiş.

Başvuruda bulunan sözleşmeli adaylardan sınav için çağrılanlar belirtilen saat ve tarihte Cebeci/Ankara’da bulunan Personel Temin Merkezi Komutanlığında hazır bulunmalılar. Adayların yanlarında getirmesi gereken belgeler ve seçim aşamasını ilgilendiren diğer durumlar başvuru kılavuzunda açıklandı.Sözleşmeli Er adayları kılavuzda belirtilen hususlara ek olarak “Sınav Giriş Belgesi”‘nin çıktısı ve “Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu(3 adet olacak) sınava gelirken yanlarında getirmeliler. 2016 yılı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Adaylarının kayıt kabul aşaması için Personel Temin Merkezi Komutanlığı’na  teslim ettikleri belgeler komutanlık tarafından iade edilmeyecek saklama süresi sona erdikten sonra komutanlık tarafından imha edilecek. Bu nedenlerden dolayı Sözleşmeli Er Adaylarının yanlarında nüfus cüzdanı, terhis belgesi, sertifika, ehliyet ve diploma belgelerinin asıllarını teslim etmeleri çok önemli. Yanlarında bu belgelerin asıllarını getirmeyen sözleşmeli er adaylar sınava kabul edilmeyecek. 

Kara Kuvvetleri Komutanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı belgeye buradan ulaşabilirsiniz.