Kamu Personelleri

DPB Duyurdu "Çözümleyici Kadrosunu Tercih Edecek Adayların Dikkatine"

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden “2016/2 KPSS MERKEZİ YERLEŞTİRME İŞLEMLERİNDE ÇÖZÜMLEYİCİ KADROSUNU TERCİH EDECEK ADAYLARININ DİKKATİNE” başlıklı bir duyuru yayımladı.

“Çözümleyici” kadro veya “Çözümleyici” pozisyonlarını tercih edecek adaylar için yapılan duyuruda adayların tercih yapmadan önce dikkat etmeleri gereken hususlar bildirildi. 

 2016/2 KPSS merkezi yerleştirme işlemlerinden önce Çözümleyici Kadrosu veya Çözümleyici pozisyonlarını tercih etmeyi planlayan adaylardan Mesleki yeterlilik belgesi isteneceği bildiriliyor. Çözümleyici Kadrosu veya Çözümleyici pozisyonunu tercih edecek adaylardan “Ağ Teknolojileri Elemanı (Seviye 5)” MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi talep edilecek. Belgenin temin edilebilmesi için  Mesleki Yeterlilik Kurumu ile iritbata geçilip temin hakkında bilgi alınabilir. 

İşte Devlet Personel Başkanlığı Resmi internet sitesinden çözümleyici kadrosunu tercih etmeyi planlayan adaylar için yapılan duyuru ;

Çözümleyici Olabilmek İçin Ön Şartlar Nelerdir? 

  • Üniversitelerin Matematik , Fizik , Mühendislik Fakültelerinin Elektrik, Elektronik , ElektrikElektronik veya bilgisayarla alakalı bölümünden mezun olmalı.
  • Farklı Üniversiteden mezun olmuşsa MEB tarafından verilmiş, Yada Meb tarafından onaylı kurslar, yada Yükseköğretim kurumlarından birinden alınmış Bilgisayar Analist Programcı Sertifikasına Sahip olmalı
  • En az 2 tane programlama dili bilmeli
  • İngilizce Bilmeli 

Çözümleyici Kadrosu, Çözümleyici Pozisyonu seçmeden önce adayların mutlaka Devlet Personel Başkanlığı(DPB)’nin resmi sitesindeki duyuruyu incelemeleri gerekiyor. Mesleki Yeterlilik Belgesi (MYK) Belgesi bulunmayan adayların tercihleri geçersiz sayılacak.

İşte Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sitesinde Çözümleyici Kadrosunu seçecek adaylar için MYK Belgesi Hakkında Yapılan Uyarı
 

2016/2 KPSS merkezi yerleştirme işlemlerinden (bu yerleştirme işlemleri dahil) geçerli olmak üzere yapılacak merkezi yerleştirme işlemlerinde çözümleyici kadrosunu tercih edecek fizik, fizik mühendisliği, matematik, matematik mühendisliği ve matematik ve istatistik bölümlerinden mezun adaylar ile mühendislik fakültesi dışındaki fakültelerin bilgisayar ile ilgili bölümlerinden mezun olan adayların “Ağ Teknolojileri Elemanı (Seviye 5)” MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmaları zorunludur. Bu itibarla ilgili adayların adı geçen belgenin nereden, nasıl, ne kadar sürede alınabileceği vb. hususlarda Mesleki Yeterlilik Kurumu ile irtibata geçmeleri ve 2016/2 KPSS merkezi yerleştirme işlemlerinden önce bu belgeye sahip olmaları gerekmektedir.

Kamuoyuna  saygıyla duyurulur.