Ekonomi

Yerli Otomobil İçin Tarih Belli Oldu

%100 Yerli Otomobil Yapılacak

1 seneyi aşkın süredir yerli otomobil zaman zaman gündeme geliyor. Otomobilin yerli olmadığı dedikoduları da bulunuyordu. Yakın zamanda yerli otomobil için çalışmalara hız verildiği bakanlık tarafından duyurulmuş fakat otomobilin ne zaman tanıtılıp piyasaya sürüleceği merak konusuydu. 
2018 Yılında Yerli Otomobilin Tanıtımı Yapılacak

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dikri Işık yerli otomobil için tarih verdi. 2018 yılında araç tanıtılacak.

Yerli Otomobilin Seri Üretimi Yakında
2020’den önce seri üretime geçilecek. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ekonomi hakkında da konuştu

Bakan Fikri Işık yerli otomobilin ne zaman piyasaya çıkacağını soran muhabirlere “2020 yılından önce seri üretim aşamasına geçmeyi hedefliyoruz” dedi..

Büyüme Yılı 2016

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık Ekonominin 2016 yılında büyük bir çıkışa geçeceğini düşündüğünü belirterek
“Şubat’ta ihracatımızın artmış olması önemli. Bu yıl iç tüketimde ciddi bir artış olacak, asgari ücretin artması ve emeklilere verilen artışlar yıllık 50 milyar TL üzerinde paranın piyasaya verilmesi demek. 2016 yılı bence Türkiye ile ilgili iyi bir büyüme yılı olacak. 2016 için daha iyimserim” dedi. 

Rusya Komşumuz Komşumuzu Seçme Şansımız yok
 
Fikri Işık Rusya ile rus uçağının sınır ihlali yapmasından sonra yaşanan krizle ilgili de konuştu.

Kriz İhracata Yaradı
“Rusya komşumuz ve komşumuzu seçme şansımız yok. Her komşuyla iyi geçinmek en büyük arzumuz. Krizin ihracata etkisi oldu ama bu etki alternatif pazarlarla aşıldı. Krizin bir an önce sona ermesini arzu ediyoruz.”  dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık 2018 yılında tanıtılması ve 2020 yılında seri üretime geçilmesi planlanan yerli araba hakkında  ve ekonominin gidişatı hakkında konuştu. Vatandaşın yerli otomobil hakkında kafasındaki sorular Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı‘nın tarih vermesiyle cevap bulmuş oldu.