Personel Alımı

Tarım Bakanlığı 3071 Personel Alımında Bulunacak

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ( GTHB ) tarafından atama bekleyen 70 bin kişiye müjde 
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından  atama bekleyen ve birçok meslek grubundan oluşan 70 bin işsizin gözü, kulağı Bakan ÇELİK’in yapacağı açıklamada olacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu tarafından bütçe maratonu için Milli Savunma Bakanlığı, Bilim Bakanlığı , Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı , Gıda – Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ‘nında içinde bulunduğu bütçe görüşmeleri devam ediyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ‘ nın atama bekleyen ve onlarca meslek grubundan oluşan 70 bin işsiz insan için Bakan ÇELİK’ in yapacağı açıklama hayati değer önemindedir.

Bu Haberin Detayları ise şu şekildedir ;
GTHB bünyesi içerisinde 20 bin boş kadro var.  Atama beklemekte olan veteriner hekimler , mühendisler , teknisyenler , tekniker adayları  için 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları geçerlilik süresi bitmeden en az 6 bin atama talebini Bakana bildirimde bulunmuşlardı.

– Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından istenen kadro talebine  Maliye olumlu yanıt aldıkları için kadroların vize yani onay işlemleri yapılıyor.

– Bakanlığın yaptığı açıklama içerisinde , Maliye ’den 2000 kişi sözleşmeli kadro istendiği ve Maliye Bakanlığı’ nın da 2000 kişilik atama işlerine onay verdiği söyleniyor.

– Onay verilmesi beklenen 2000 kişilik kadronun 1600 kişisi 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı yapılmadan önce özetle 2014 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile  alımların yapılması düşünülüyor.  400 kişi ise 2016 yılın Kamu Personeli Seçme Sınavı puanı ile  alımların yapılması düşünülüyor.

 KamuPersoneli.net olarak sizler için gelişmeleri takip edeceğiz.

Bir Yorum

  1. bu kaynaklar kesin mi herkes hayatımızla ilgili resmi kaynaklardan almadığı bilgileri paylaşmasın mart ayı deniliyordu ortada bir şey yok