Eğitim

İlahiyat Ön Lisans Mezunları İçin Müjdeli Haber

İlahiyat Fakültesi Ön Lisans Mezunları Bu Haber Sizi İlgilendiriyor

Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Prof.Dr Yekta Saraç İlahiyat ön lisans mezunları için müjdeli haberi verdi.Kanun teklifi meclisten geçerse artık sınavsız lisans tamamlama  mümkün. İlahiyat Fakültelerinin Ön Lisans mezunlarının, lisans tamamlama sınavına girmeden lisans tamamlamasına imkan sağlanacak. 

Yüksek Öğretim Kurumu başkanı Yekta Saraç İlahiyat Ön Lisans mezunlarına müjdeli haberi verdi.  Yüksek Öğretim Kurumu Başkanı Sayın Prof.Dr. Yekta Saraç İlahiyat fakültesi Önlisans mezunu olan öğrencilere sınav yapılmadan lisans tamamlama imkanı tanıyan bir yasa teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)’e önümüzdeki bir kaç gün içerisinde sunacaklarını açıkladı.

İlahiyat fakültesi ön lisans mezunları herhangi bir sınava tabi olmadan lisans tamamlama hakkına kavuşabilir. Sayın Prof.Dr Yekta Saraç  Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK)’ün bu konuda çalışmalara hız verdiğini ve önümüzdeki bir kaç gün içerisinde meclise sunulacağını belirtti meclise sunulacak teklif torba yasa teklifi içerisinde yer alacak.

Kanun teklifi meclis onayından geçerse kurum çalışanları öncelikli olarak ilahiyat ön lisans mezunları tamamlama sınavına girmeden lisans tamamlama imkanına sahip olacak.

İlahiyat önlisans mezunlarına sınavsız lisans tamamlama hakkı için kanun teklifi hazırlandı. 

Kamupersoneli.net olarak bu kanun teklifi hakkındaki gelişmeleri siz değerli ziyaretçilerimiz için takip etmeye devam edeceğiz.

 

Bir Yorum

  1. Neden bu imkan çocuk gelisimi mezunlarına verilmiyor cevaplayın cevaplayın ? ???