Kamu Personelleri

Dış İşleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alıyor

Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı Beyrut Büyükelçiliği’nde çalıştırmak üzere sözleşmeli sekreter alacağını duyurdu. Detaylar haberimizde.

Dış işleri bakanlığı ileri derecede Türkçe ve Arapça bilen sekreter alacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı’ndan duyurulan ilanda adaylardan istenilen özellikler de belli oldu.  Beyrut Büyükelçiliği’nde görev almak için başvuruda bulunacak adaylardan bulunması gereken özellikler ise şunlar;
Dış İşleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter ilanına başvuruda bulunacak adayların dikkatine
Adayın sınav tarihi itibariyle 46 yaşını doldurmamış olması , en az lise ya da dengi okullardan mezun olması, Kamu haklarından herhangi bir yoksunluğunun bulunmaması, Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olması, Bilgisayar ve Daktilo kullanabilmeleri, Çok iyi derece de Arapça ve Türkçe bilmeleri gerekiyor.

Yazılı sınav tarihi 12 nisan sözlü sınav tarihi 14 nisan 2016 olarak belirtilmiş.Yazılı sınav Türkçe’den Arapça’ya çeviri, Arapça’dan Türkçeye çeviri, Türkçe Kompozisyon, ve Matematik konularını içeriyor.Her bir konu için 1 saat belirlenmiş.

Sözlü sınav 14 Nisan 2016 tarihinde Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi, Genel Kültür, Türkiye ve Dünya Coğrafyası konularını kapsıyor.

Başvurular en geç 28 Mart 2016 tarihine kadar T.C. Beyrut Büyükelçiliği, Rabieh, Zone II, 1st Street Metn, Lebanon ‘a yapılacak.

Dış İşleri Bakanlığı’nın sözleşmeli sekreter alımı ilanının tamamını bilgisayarınıza indirmek için linke tıklayınız.