Kpss

KPSS 2016 için 25 Bin Kadro Açılmalı

Bir çok kurumun merkezi atama sisteminden çıkması ve mülakatlar sonucu elenen KPSS mağdurları için Chp Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt kanun teklifi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt’dan Kpss 2016 Atamalarına 25 Bin Kadro Teklifi

KPSS/1 2016 için 25 Bin Kadro Açılmalı
KPSS mağdurlarının kadro sıkıntısını meclise taşıyarak komisyon kurulup araştırma yapılmasını talep eden CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt 20 bin lisans , önlisans mezununun kamuya atanması için yasa teklifi vermişti. Bozkurt bu sefer KPSS/1 2016 atamalarında 25000 kadro açılmasını talebiyle yasa teklifi verdi.

2015 Yılında KPSS ‘den Yüksek Puan Almalarına Rağmen Bir Çok Kişi Atanamamıştı

Kanun teklifinin sebebini geçen seneki atamalarda memur olarak atanmayı bekleyenlerin yaşadığı hayal kırıklığı olarak dile getiren Bozkurt , ayrıca çok fazla kurumun merkezi atama sisteminden çıkartılmasının da memur adaylarının mağduruiyetini yükselttiğine vurgu yaptı.
13 Bin Kişi Atanmamıştı
Bilindiği üzere geçen yıl KPSS 2015/1 atamalarında sağlık personeli olarak atanmayı bekleyen 9600 aday atanamamış toplam rakam 13213 olarak biliniyordu. 

Mülakatlar Yüzünden Atanamayanların Sayısı Her Geçen Gün Artıyor
Senelerce çalışıp , okuyan ,büyük maddi ve manevi emek sarfeden KPSS sınavına hazırlık yapanların en büyük sorunlarından biriside mülakat sistemi olduğuna dikkat çeken CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’ndan yüksek puan almasına rağmen merkezi atama olmadığı için mülakatlarca elenenlerin büyük hayal kırıklığı yaşadığını dile getirdi.

Kamupersoneli.net

Bir Yorum

 1. Bakalım bu sene nasıl bir süpriz bekliyor bizi. O kadar ders çalış sınavdan yüksek puan al sonuç yine hüsran yine hüsran. Merkezi atama sisteminden çıkan kurumlara hep eş, dost, akraba alınıyor diye düşünmeye başladım.

 2. Zannetmiyorum 25 bin kadro falan açılmaz biz yine umutlanırız. KPSS'nin artık bir geçerliliği kalmadı. O kadar arkadaşım ve ben yüksek puan almamıza rağmen hala atanamadık.

 3. Meclise kanun teklifini sunan chp ise mutlaka rededilecektir

 4. Ak Parti hükümeti bence bu sene çok büyük süpriz yapacak ve atamaların önü açılacak diye düşünüyorum.

 5. Ben bu hükümetten umudumu kestim. O kadar çalıştığımız boşa gitti. Senelerce memur olma hevesiyle yanıp tutuştuktan sonra yüksek puan almama rağmen hala atanamadım. İlla bir yerlerde dayın emmin olacak ki rahat edeceksin.

 6. o 9600'ün içinde bende varım. Ne olacak bizim durum!

 7. Keşke böyle bir şey yasalaşsa ama benim hiç umudum yok boşuna kendimizi heveslendirmeyelim arkadaşlar KPSS olayı artık bitti o kadar emek çaba boşa gitti.

 8. Sağlıkçılara çok büyük haksızlıklar oldu. Yeğenim 1 sene kendini kapattı o kadar ders çalıştı özel ders aldı. yemedi , içmedi ( burayı biliyorsunuz) sonuç ne : "Atanamadı"

 9. Ben inanın hiç ama hiç inanmıyorum 25 bin kadro açılacağına. Bunlar hep bize boşu boşuna ümit. Yine milletin eşi dostu özel mülakatlarla alınır .Biz yüksek puan alır köşede kalırız. Ne olacak bu durum böyle gerçekten bilmiyorum. Yazık o kadar sene kpss'ye hazırlandık hala bir cacık olamadık. Millet bizimle dalga geçiyor ne zaman memur olacaksınız ne zaman atanacaksınız diye.

 10. Yahu chp'nin hangi kanun teklifi meclisten geçmiş ki kpss atamaları için istenen teklif geçsin bırakın bu ayakları yine kaldık ortada.

 11. ak parti reddeder mhp ak partiye katılır yine kalırız ortada.Atanamayız biz arkadaş bir gram umudum yok.

 12. Komedi gibi. Gerçekten komedi gibi muhalefet partisi atayın şunları diyor iktidar alacağız diyor ama özel mülakata tabii tutuyor yine eleniyoruz. Bu devirde arkadaşların dediği gibi dayın emmin olmadığı sürece zor atanırsınız. Mülakatlarda cortluyor millet.

 13. Yeter artık halledin şu atamaları ya beklemekten usandık. Madem yüksek puan alsak da atamamız olmayacaktı.Neden o kadar çalıştık.