Eğitim

Hafız Öğrenciler Değerlendirme İstişare Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan haberde hafız öğrenciler değerlendirme ve istişare toplantısı yapıldığı bildirildi.  

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden yayınlanan habere göre hafız öğrenciler değerlendirme ve istişare toplantısı yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünden yayınlanan haberin bazı kısımları şu şekilde;

Hafız öğrencilerin öğrenim gördüğü Anadolu imam hatip liseleri okul yöneticileri ve hafızlık çalışmalarını yürüten koordinatör öğretmenler, değerlendirme ve istişare toplantısı için 25 Şubat 2016 tarihinde Ankara’da buluştu. Hafızlık çalışmaları değerlendirme toplantısı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Ayrıca Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen bu toplantı iki oturum şeklinde yapıldı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Eğitim Politikaları ile Öğrenci İşleri ve Sosyal Faaliyetler Daire Başkanlığı tarafından organize edilen toplantıya Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif Yılmaz, Daire Başkanları İhsan Erkul ve Abdülhalik Baş, Milli Eğitim Uzmanı Abdullah Cevizci, Mehmet Murat Karakaya, Şube Müdürü Hacı Osman Kılıç, Milli Eğitim Uzman Yardımcısı Fatimetüzzehra Kurt, Sevde Hızlı, hafız öğrencilerin öğrenim gördüğü 10 farklı ilden gelen 12 okul yönetici ile ilgili çalışmaları yürüten koordinatör öğretmenleri ve Türkiye Diyanet Vakfı Eğitim Kültür Müdürlüğünden Oğuzhan Arıcı katılım sağladı. 

Gerçekleştirilen ilk oturumda hafız öğrencilerin eğitim gördüğü Anadolu imam hatip liselerinin yöneticileri kendi okullarında ders gören hafız öğrenciler ile ilgili olan çalışma ve faaliyetlerini anlattılar. Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ise koordinatör öğretmenler tarafından dile getirilen sıkıntılara çözüm bulacak açıklamalarda bulundu. 

Toplantının ikinci oturumunda ise Öğrenci İşleri ve Sosyal Faaliyetler Daire Başkanı Abdülhalik Baş öğrenci kayıt ve nakil işlemleri sunumunu gerçekleştirdi. Eğitim Politikaları Daire Başkanı ise gün yüzüne çıkmış sıkıntıların bir sonra ki toplantıya kadar çözüme ulaşması için bir çözüm yol haritası ortaya çıkardı. Ayrıca Eğitim Politikaları Dairesi Başkanı öğrencilerin sosyal yönlerinin gelişmesi için kardeş okul projesini dile getirdi.

Kamupersoneli.net