Gündem

Bakan Kılıç: Yeni Gençlik Merkezleri Açacağız

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç yeni gençlik merkezlerinin açılacağını açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç gençlik merkezleri hakkında açıklamalarda bulundu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç açıklamasında 366 gençlik merkezi açılacağını belirtti. 

Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç açıklamalarında 2002 yılında belli illerde ve spor tesisleri içinde küçük odalarda hizmet vermeye çalışılıyordu.Ancak 2016 yılında hizmete sunduğumuz her türlü ihtiyacın karşılandığı gençlik merkezi sayımızı 2015’e çıkardık dedi. 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç bu açıklamalarını Türkiye Büyük Millet Meclisinde 2016 yılı bütçe görüşmeleri kuruluna katıldığı sırada yapmıştır. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç amaçlarının gençlerin sağlıklı manevi ve sosyal birer birey olarak yetiştirilmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Bakan Kılıç ” bugünün gençleri ülkenin kalkınmasında lokomotif olacaktır sözleri ile açıklamalarına devam etti. Bakan Kılıç gerçekleştireceğimiz projeler doğrultusunda gençlerimizin talep ve görüşlerini alarak daha verimli ve daha çok istenen projelere yoğunlaştık.  Dünya ülkeleri arasında ülkemizde başarılı sporcular yetiştirmek gerekli çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Ülkemizde yetiştireceğimiz başarılı sporcular ile dünya ülkeleri arasında Türk sporcuların isimlerini duymak istiyoruz dedi. 

Bakan Kılıç Bakanlığımızda çalışmaları devam eden projelerin en başında gençler için gerçekleştireceğimiz gençlik merkezi projeleri yer alıyor. 2002 yılında belli illerde ve spor tesisleri içinde küçük odalarda hizmet vermeye çalışılıyordu. Ancak 2016 yılında hizmete sunduğumuz her türlü ihtiyacın karşılandığı gençlik merkezi sayımızı 2015’e çıkardık. Şuan gençlik merkezlerinin inşaatları devam ediyor. İnşaatları devam eden gençlik merkezlerinin faaliyete geçmesi ile 2016 yılının sonunda 366 gençlik merkezini faaliyete sokmuş olacağız. Ayrıca gençlik merkezlerinin ziyaretçi yani üye sayısı yaklaşık olarak 1 Milyon 500 Bin civarındadır ve bizler daha fazla gencimize imkan tanımak istiyoruz dedi. 

Kamupersoneli.net