Personel Alımı

Sakarya Üniversitesi 22 Akademik Personel Alacak

Sakarya Üniversitesi verdiği ilan ile kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 22 akademik personel alımı yapacağını duyurdu.

Sakarya Üniversitesi kendi bünyesine akademik personel kazandırmaya devam ediyor. Sakarya Üniversitesi Devlet Personel Başkanlığına verdiği ilan ile kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 22 akademik personel alımı yapacağını duyurdu. Bir önce ki akademik personel ilanına yoğun ilgi gören Sakarya Üniversitesi çeşitli pozisyonlarda akademik personel alımı yapmaya devam ediyor. 

Sakarya Üniversitesinin akademik personel alımı yapacağı kadrolar şu şekilde;

* PROFESÖR

* DOÇENT

* YARDIMCI DOÇENT

Sakarya Üniversitesi akademik personel alımlarını yukarıda ki kadrolarda yapacak. Sakarya Üniversitesi kendi bünyesinde çalıştırmak üzere 4 Profesör, 5 Doçent, 13 Yardımcı Doçent alımı yapacaktır. 

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğünden personel alımı hakkında yayınlanan yazı şu şekildedir;

2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Sakarya Üniversitesine öğretim üyesi personel alımı yapılacaktır. 

Rektörlüğün Profesör kadrosu için yayınladığı yazı şu şekilde;

Profesör kadrosu için adayların başvuru formuna özgeçmişini Doçentlik belgesini 2 adet fotoğrafını bilimsel yayınlarını kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları,eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yükseklisans çalışmalarını kapsayan 6takım dosya ile 6adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvuru yapmaları gerekiyor. 

Rektörlüğün Doçent kadrosu için yayınladığı yazı şu şekilde;

Doçentlik kadrosuna başvuru yapacak adayların başvuru formuna özgeçmişini doçentlik belgesini 2 adet fotoğrafını bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile 4 adet CD’yi dosyalarına ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvuru yapmaları gerekiyor. 

Rektörlüğün Yardımcı Doçent kadrosu için yayınladığı yazı şu şekilde;

Yardımcı Doçent kadrosuna başvuru yapacak adayların başvuru formuna yabancı dilini belirten özgeçmişlerini 2 adet fotoğraflarını 2 adet fotoğrafını doktora belgesini bilimsel çalışma veya yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile 4 adet CD’yi ekleyerek Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvuru yapmaları gerekiyor. 

Başvurular Sakarya Üniversitesi Senatosunca kabul ediliyor. Ayrıca başvurularda öğretim üyeliğine yükseltilme ve atama ölçütleri dikkate alınacaktır. Bu bağlamda burada belirtilen belgelerinde eklenmesi gerekmektedir. 

Adaylar detaylı bilgiyi http://www.personel.sakarya.edu.tr internet adresinden alabilirler. Son başvuru tarihi ise ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15. günün sonudur. Ayrıca posta yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. 

Kamupersoneli.net