Kamu Personelleri

Şehit Yakınları İçin Müjdeli Haber Geldi

Bütçe şehit yakınlarının kamuya atanmalarında bir sınır unsuru olmayacak. CHP açıklama yaptı.Detaylar bu haberimizde…

Türkiye Büyük Millet Meclisi ( TBMM) 2016 yılının Merkezi Bütçe Kanun Tasarısı üzerinde görüşmeler sürüyor.
3 Partinin Ortak Önergesi Kabul Edildi
TBMM Genel kurulunda görüşmelerin 4. maddesi için yapılan görüşmeler esnasında Ak Parti  , Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) verdikleri ortak öneri ile şehit yakınlarının kamu kurumlarında memur olarak atamalarıyla ilgili düzenleme yapıtılar.

Şehit Ailelerine Kamu Atamalarında Kota Derdi Yok
Verilen  önergeye göre şehit yakınları kamu kurumlarına memur kadrosundan atanmak için başvuru yaptıklarında , bütçe içerisinde bulunan kamu atamalarıyla alakalı kotaya tabi olmayacaklar.

Bu sene şehit yakınları kontenjanından kamuya memur kadrosundan ilk kez açıktan atanacak olan vatandaşlar, bütçeye getirilen atama sınırına tabi olmadan kurumların özel bir kontenjanı olmasa bile atanabilecekler.

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından yapılan açıklamada ; “1 Aralık’ta sona erdi, torba yasada da unutuldu” denildi.

Şehit yakınlarının atamalarında herhangi bir kısıtlama olmaması 3 parti (Ak parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi) tarafından ortak önergeyle kabul edildi..
İmzamızı Attık Arkasındayız
CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel konu hakkında
“2016 yılının  bütçe görüşmesi yapılırken gider arttıran öneriler verilmez fakat kotaların şehit yakınlarına uygulanmaması şehit ailelerine yapılan bir katkı olacağı için gönlümüz rahat imzamızı attık, arkasındayız” minvalinde konuştu.
Desteğimizi Verdik
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanvekili Oktay Vural şehit yakınlarının kamuda memur kadrosundan atanmaları konusunda verilen önergeye destek verdiklerini bazı medya unsurlarına açıkladı.

Bir Yorum