Eğitim

ÖSYM Sınav Görevlilerine Yönelik Eğitim Animasyon Filmini Paylaştı

Görevlilerin Sınavlarda Dikkat Edeceği Hususları İçeren Eğitim Videosu Paylaşıldı
Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM ) sınavlara girecek sınav görevlileri için bir eğitim animasyon filmi paylaşıldı.Sınav görevlisi olarak görev yapacağınız merkezde dikkat etmeniz gerekenler ve çok daha fazlası bu haberimizde…

Animasyonda sınavda görev yapacak personele eğlenceli bir dille yapmaları gereken görevler anlatılıyor. Sınav görevlilerinin yerine getirmesi gereken görevlerin önemine vurgu yapılan eğitim videosunu tüm sınav görevlilerinin izlemesi tavsiye ediliyor.

Sınavdan 2 Saat Önce Merkezde Hazır Bunması Gereken Sınav Görevlileri
Bina Sınav Yöneticisi, Bina Sınav Sorumlusu, Bina Sınav Yardımcısı ,Sınav binası Güvenlik görevlisi, Cihaz Yöneticisi ve ÖSYM yetkilisi sınavdan 2 saat önce sınavın yapılacacağı sınav binasında hazır bulunmalılar.

Gözetmenler ve Salon Başkanları 1 saat 15 dakika önce merkezde hazır bulunmalılar
Salon Başkanları ve gözetmenler ise 1 sınavdan 1 saat 15 dakika önce sınav binasına gelmeliler.Cihaz yöneticisi sınav günü dedektör sahte entegre ve kamera’nın sorunsuz çalışmasından sorumludur.Sınav Binası Güvenlik Görevlisi sınav sırasındaki tüm güvenliği sağlar.Sınavdan bir saat önce
sınava girecek adaylar sadece 1 saat önce değil dedektör ile de aranmalıdır.Güvenlik görevlileri sınava girecek adaylara gerekli uyarıları yapmakla yükümlüdürler.Yasaklı eşyalarla sınava gelen adayların sınavlarının iptal edileceğini tebliğ eder.Sınava girecek adayların yanı sıra tüm sınav görevlileride güvenlik personeli tarafından aranır.Yedek gözetmenler adayların sınav giriş belgesi ve nüfus cüzdanlarını kontrol eder.

ÖSYM tarafından paylaşılan videoda bir çok detaya değinilmiş videoyu ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yada aşağıdaki video oynatıcına tıklayarak izleyebilirsiniz.

Kamupersoneli.net