Ekonomi

Yasal Takibe Girenlerin Sayısı Geçen Seneye Göre Azaldı

Türkiye bankalar birliği(TBB) Risk merkezi 2016 ocak ayı raporuna göre Kredi Kartı ve Bireysel Kredi Borcundan Ötürü Yasal Takibe girenlerin sayısında azalma görüldü.

2016 ocak ayı itibariyle kredi kartı veya bireysel kredi ödemelerini geçiktirdikleri için yasal takibe girenlerin sayısı 2015 yılının ocak ayına oranla %2 azalma göstererek 145 bin işi olarak duyuruldu.

Türkiye Bankalar Birliği Raporuna Göre Düşüş Var
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi’nin hazırladığı 2016 ocak ayı raporu(Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kiredi Kartı Ocak 2016 Raporu)’na göre geçen senenin ocak ayına göre %2 ‘lik bir azalma görüldüğü bildirildi.Yasal takibe girenlerin sayısı 145 bin kişi olarak açıklandı.

Geçen seneye göre %2 azalma görülüyor
Bu yılın ocak ayında bireysel kredi veya kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe girenlerin sayısı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2 azalarak 145 bin kişi oldu. 

Türkiye Bankalar Birliği (TBB)’nin 2016 ocak ayı (Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı )araştırmasına göre aynı sene içerisinde birden fazla kaydı bulunan borçluların tekilleştirilerek sayılması sonucu hazırlanan verilere göre 2016 ilk ay öneminde bireysel kredi borcunun ödememesinden dolayı yasal takibe alınan kişilerin sayısı geçen senenin ocak dönemine göre %11 artış gösterdi.Rakam 73 bin kişi olarak açıklandı. Bireysel Kredi kartının borcunu ödememesi sonucu yasal takibe girmiş kişi sayısı ise geçen senenin aynı dönemine göre %14 azalma gösterdi.Rakam 94 bin olarak açıklandı.

Kamupersoneli.net