Öğretmen

O Öğretmen Sayesinde Öğrenciler Mutlu

Bağcılar Aşık Veysel İlköğretim Okulunda görevini yapmakta olan öğretmen Nalan Duygulu eğitim verdiği sınıfını öğrencileri için kendi imkanları ile yeniden düzenledi. Sınıfını gökkuşağı renkleri ile boyanmış olan sınıfta öğrencileri için müzik, dinlenme, resim yapma ve kita okuma köşeleri yaptı.Öğretmen Nalan Duygulu düşüncelerini şu şekilde kelimelerle anlattı ; 10 yıldır yaptığı mesleğinde hayal ettiği projenin gerçekleşmesinin sevincinin çok özel bir duyu

Öğretmen Nalan Duygulu, yaptığı açıklamada, bu mesleği 10 yıldır yaptığını belirterek, öğrencileri için hayal ettiği projeyi gerçekleştirmenin sevincini yaşadığını söyledi.  Her öğretmen gibi benimde hayallerim vardı. Eğitim sağladığım ortamı nasıl güzel hale getiririm , öğrencilerimin içlerindeki o güzel çocuk ruhlarını sınıfa nasıl adaptasyon ederim düşüncesi ile ilk adımı attım . Öğrencilerimin bilgiyi kalıcı şekilde öğrenmeleri benim için önemli diye Öğretmen Nalan Duygulu normal sınıflardan farkımız kitap okuma köşemiz bulunuyor , öğrencilerim istedikleri kitapları alarak okuyorlar özel bir alanın olması ise onlara okumak için heves veriyor. Müzik köşemiz var , müzik aletlerini boş vakitleri içerisinde tenefüs vakitlerinde alıp çalıyorlar. Sınıfımın içerisinde bitkilerimiz, hayvanlarımız bulunmakta bu farklılık ise öğrencilerime hayvan sevgisi aşılıyor onların dışından yaşamaya devam eden canlıların olduğunu kabulleniyorlar.

Okul Müdürü Nuh Elde ” Yapılmış olan proje uygulamasının öğrencileri mutlu ettiği kadar velilerin de bu durumda mutlu olduğunu dile getirerek ” Bu proje velilerimizin içinde bir heyecan uyandırdı ve hızlı bir şekilde yayıldı. bundan sonraki zaman içerisinde veliler ve öğretmenlerimiz ile bu şekilde sınıf sayımızı artırmayı düşünüyoruz ” diyerek bu proje hakkındaki görüşlerini dile getirdi.

Kamupersoneli.net