Gündem

Ankara'da EGO Otobüsleri Bayram Süresince Ücretsiz mi?

EGO Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre bayramda otobüsler ücretsiz olacak. Ayrıca arefe günü mezarlık ziyaretlerinide EGO tarafından belirlenen bazı noktalardan ücretsiz otobüsler kalkacak.

Ankara EGO Otobüsleri bu bayram da ücretsiz. Büyükşehir Belediyesi’nin ASKİ, Zabıta, İtfaiye, Kent Estetiği gibi birimleri ile ALO 153 Şikayet hattı bayram süresince hizmetlerini aksatmadan vermeye devam edecektir.

 
Uygulamaya koyduğu yeniliklerle her zaman öncü olan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 20 yıl önce başlattığı bayramda ücretsiz otobüs uygulaması, yıllar içinde geleneğe dönüşürken, diğer belediyeler tarafından da örnek alındı.Ankaralılar her bayramda olduğu gibi bu Ramazan Bayramı’nda da EGO otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanacak.
 
Mezarlıklara EGO otobüsleriyle rahat ve kolay ulaşım sağlanacak

Ayrıca bu yıl da Başkentliler mezarlık ziyaretlerini de arife gününden itibaren belirlenen bazı noktalardan kalkacak EGO otobüsleriyle ücretsiz olarak yapabilecek.
Ankaralıların arife gününden itibaren de mezarlıklara kolaylıklara gidebilmeleri amacıyla EGO, otobüs seferleri düzenledi. Bu çerçevede Karşıyaka Mezarlığı’na gidecek vatandaşlar için 3 farklı noktadan otobüs kalkacak.

Hastane Metro Durağı’ndan (Yenimahalle) kalkacak 210 no’lu otobüs hattıyla 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet verilecek. 354 no’lu otobüsle Elmadağ, 397 no’lu otobüsle de Yeşildere’den 07.00 ile 19.00 saatleri arasında sefer yapılacak. 

Mamak Ortaköy Mezarlığı’na Başkentliler, Doğanbey Mahallesi Cumhuriyet Caddesi Arena Stadı karşısındaki duraktan, 359 no’lu Gökçeyurt, Ortaköy Kızılcaköy-Ulus hattında çalışan otobüsle, 06.00 – 21.00 saatleri arasında gidebilecek. 

Sincan Cimşit Mezarlığı’na, arife günü Sincan Lale Meydanı 50328 no’lu duraktan, 599 no’lu özel servisle, 9.30 – 21.00 saatleri arasında yolculuk yapacaklar. Ayrıca Cimşit Mezarlığı’na Sıhhiye’den kalkacak 514-2 no’lu otobüs, Yeni Cimşit Mahallesi Cimşit Serpmeler Durağı arasında 06.40 ile 22.00 saatleri arasında ulaşımı sağlayacak.
 

EGO otobüslerini tercih eden vatandaşlar “EGO Cepte” uygulaması ile de otobüslerin durağa hangi saatte, hangi dakikada geleceğini internet ortamından veya ALO 153’ü arayarak öğrenebileceklerdir. 

Kamupersoneli.net | Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir