Gündem

Mehmet Şimşek 'taşeron işçilerinin kadro durumu' hakkında açıklama yaptı

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Şimşek Taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin sorulara yanıt verdi.
Detaylar bu haberimizde…

AA  muhabirine gündem hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek taşeron işçilerin kadro durumu hakkında sorulan soruya “Eylem planımızda buna ilişkin düzenlemeleri 21 Mart’a kadar Meclise göndereceğimiz ifade edilmiş, ona yönelik çalışmalarımızda da mesafe kat ettik. İnanıyorum ki zamanında düzenleme gönderilir” şeklinde yanıt verdi.

Bakan Şimşek Taşeron işçilerin durumu için EKK (Ekonomik Koordinasyon Kurulu) toplantısı yaptıklarından bahsetti ve konu hakkında çalışmaların son sürat devam ettiğini vurguladı.

Çalışmalar Son Sürat
Taşeron işçilerinin durumu için yapılan çalışmanın EKK toplantısının henüz tamamlanmaması nedeniyle bir tarih vermenin şimdilik mümkün olmadığına dikkat çeken Mehmet Şimşek ancak çalışmalar için bir yol haritası çizildiğinden söz etti. Şimşek konu hakkında şöyle konuştu;

“Daha önce zaten asgari ücretli çalışanlarla taşeron işçilerin durumları ciddi şekilde iyileştirildi. Şimdi bir kısmında da toplu sözleşme var, orada da ayrı bir süre. işlemeye devam ediyor.” dedi
Daha önce de çok net olarak “asıl işte çalışanların kamuda öyle yada böyle istihdam edileceğini” söylediklerinin hatırlatmasını yapan Mehmet Şimşek 
“O Konuyla alakalı son kararların verilmesi lazım” dedi. Yakın dönemde taşeron işçilerin sıkıntısının son bulacağını söyleyen Şimşek  “İnanıyorum ki yakın dönemde bunlar da sonuçlandırılır. Bizim bir eylem planımız var, bu eylem planında buna ilişkin düzenlemeleri 21 Mart’a kadar Meclise göndereceğimiz ifade edilmiş, ona yönelik çalışmalarımızda da mesafe kat ettik. İnanıyorum ki zamanında o düzenleme gönderilir.” dedi.

Sözlerimizi Tutuyoruz
Seçimden önce verilen neredeyse tüm vaatleri yerine getirdiklerinin altını çizen Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek  “Cumhuriyet tarihinde böyle bir hükümet var mı bilmiyorum, yani ilk 3 ayda vaatlerinin neredeyse tamamını yerine getirecek şekilde adım atan bir hükümet bilmiyorum” dedi. 

Taşeron işçilerin kadro durumuyla alakalı son gelişmeleri kamupersoneli.net olarak anlık olarak siz değerli ziyaretçilerimiz için takip etmeyi sürdüreceğiz.

Kamupersoneli.net

Bir Yorum

  1. yardımcı işlerde çalışanlarada kadro verilsin lütfen oylarımızı boşa çıkarmayın lütfen