Eğitim

Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışması

Farklı bir bakış açısı getirilmesi amacı ile Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışmasının düzenlenmesi yapılmıştır.

02/02/2016 tarihinde  2016/2 sayılı örneği ekte yer verilmiş olan Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB ) Genelgesi ile MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından ülkemizde özel eğitime ihtiyacı olan bireylere sunulmuş olan özel eğitim hizmetleri içerisinde , mevcut materyal ve etkinlikler dışarısında öğretmen ve üniversite öğrencileri tarafından hazırlanmış olan ve hazırlanması planlanan yenilikçi, özgün, işlevsel olacak materyal ve etkinlikler ile  daha farklı bir bakış açısı getirilmesi amacı ile  Özel Eğitim Materyal ve Etkinlik Yarışmasının düzenlenmesi yapılmıştır, yarışmaya katılımda bulunmak isteyen kişiler için katılım koşulları, takvim ve dereceye girecek olan materyal ve etkinlikler için verilecek olan ödüllere ilişkin açıklamalar ise www.orgm.meb.gov.tr internet adresinde detaylı bir şekilde yazmaktadır.

Yarışma ile ilgili kısaca bilgi vermek gerekir ise ;
– Yapılacak olan yarışma materyal ve etkinlik olarak iki kısımdan oluşacaktır.

– Başvuruda bulunacak adaylar için sadece birine katılma gibi bir şart yoktur. Materyal ve etkinlik olmak üzere iki kategori için bir kez katılabilme haklarına sahiplerdir. iki yarışma içinde başvuru yapan adaylar tek bir proje ile iki yarışmayada katılım hakkına sahip değillerdir.

– Yarışmaya MEB ( Milli Eğitim Bakanlığı ) ‘ e bağlı olan resmi ve özel kurumlarda görev yapmaya devam eden öğretmen ve yöneticiler ile beraberinde devlet üniversiteleri ve vakıf üniversitelerinde öğrenim göre öğrenciler başvuru hakkına sahiplerdir.