Meb Personeli

MEB 10 Bin Ögretmen Ataması Hariç Tüm Atamaları Yapıyor

Atama bekleyen öğretmenler, yıl içerisinde verilen 10 bin atama sözünün gerçekleşmesini beklerken MEB de bir yandan öğretmenlerin yer değiştirmesine yönelik atamaları sürdürüyor.

MEB, Büyük Takdir Topluyor

Milli Eğitim Bakanlığı, önce sırasıyla il içi, il dışı, özür grubu atamalarını gerçekleştirdi. Ardından il emri uygulamasıyla ikinci defa özür atamalarını yaptı. Şimdi de ikinci il içi ve il dışı ataması için başvuruları alırken gelecek hafta da il içi özür ataması için tekrar başvuru alacak. Bunun yanı sıra yönetici atamaları da bulunduğumuz hafta içinde gerçekleştirildi ve halen iller sonuçları açıklamaya devam ediyor. Yıl sonuna doğru da alan değişikliğine yönelik atamalar yapılacak. MEB’in bütün bu atamaları takdirle karşılanırken ilk atama konusunda henüz bir adım atılmadı.

Ağustos’tan Sonra 10 Bin Atama Sözü

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ, Mart ayında “20 bin öğretmen için alım yapacağımızı duyurduk, ilana çıktık. Önceki gün de öğretmen adaylarının hangi mülakat merkezlerinde sınava gireceğini açıkladık. Yine Ağustos’tan sonra da 10 bin öğretmen alımı daha gerçekleştireceğiz.” şeklinde açıklama yapmıştı. Buna benzer açıklamalar birkaç defa yapılmıştı. Yani ilk atama sözü halen beklemektedir. Sözleşmeli öğretmenlik, mülakat derken öğretmen adayları şimdi de öğretmen atamalarının yapılmaması şokunu yaşamaktadır.

Özetle; Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2017 yılı için söz verdiği 10 bin atama ilanına çıkması, 2018 yılı için de ayrıca planlama yapması olumlu olacaktır. KPSS’ye girmiş ve ellerinde sonuçlarla bekleyen öğretmen adayları ücretli öğretmenliğe başvurmaktadır. 10 bin atama ilanından sonra elbette ki 2018 Şubat ataması beklenecektir. Gece gündüz demeden mücadele eden öğretmen adaylarına da müjde verilmesi MEB’e büyük katkı yapacaktır. 

Zeki KARA (zekikara@kamupersoneli.net) / Kamupersoneli.net – ÖZEL HABER

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. eğitim fakültesi mezunu olupta ücretli öğretmenliğe başvurmak bakanın ekmeğine yağ sürmek olur

  2. Peki bu ek 10 bin mağduriyetleri giderecekmi tabiki hayır benim puanım 2 puan düşürüldü benim gibi nicesi var şimdi mülakat puaniyla atama olursa yanlişa devam olacak kpss ile yapsinlar soruşturup alınmaması gerekeni zaten almasinlar yoksa ek 20 binde verse geriden gelene yariyor başka birşey değil yine coğu hak etmeyen atanacak

  3. Seçimden önce c.başkanimiz on bin atama sözü vermisti agustos için. Umutlanmistik. Seçimden sonra unutuldu. Hiç olmazsa bir yetkili çikip atama su tarihte su kadar olacak desin. Hayatimizi erteleye erteleye yaşlandik. Ben reisin yakin tarihte mutlu haber verecegine inaniyorum. Mulakatsiz adil ve acil 10 bin atama.

  4. evet insanlar mülakat yüzünden mağdur edildi.ama gasp gaspla kapatılamaz.bunu kaç kez sınırda kalmış biri olarak söylüyorum.yeni sınav açıklanınca eski sınav geçerliliğini kaybeder.kalkıp mayıs mülakatı için ek atama istemek 2017 kpss ye girenlerin hakkını gasp etmektir.mayıs mülakatından mağdur olanların yolu mahkemelerdir.

  5. Önce mülakata razı ettiler şubat ataması oldu agustos ataması sonra yılda yapılan iki atamayı tek atamaya düşürmeye çalışıyorlar. Ekonomimiz bu kadar iyiyse neden atama yok ne memur ne öğretmen.bir plan bir program olmaz mı? Bir takvim? en azından biz sınava girerken atama şu tarihte olacak deselerdi? Bölümümde derece yaptım ama alım yok olsa da m0lakat yüzünden garantim yok.Allah a havale ediyorum.2.5 yaşındaki çocuğumu ihmal edip gece gündüz çalıştım onun vaktinden çaldım.ben 1 kişiyim benim gibi çocuğunun vaktinden çalan veya başka türlü zorluklarla hazırlanan binler var..

  6. mayıs mülakatına ek 10 bin atama cumhurbaşkanımızın sözüdür kendisinden olumlu bi açıklama bekliyoruz

  7. Okulların açılması atanan öğretmenlerde heyecan atanamayan öğretmenlerde ise hüzün uyandırıyor herşeyi geçtim Cumhurbaşkanımız söz vermişti en büyük umudumuzda boşa çıktı her gün bi atama haberi olur mu diye bkleyip durmak gerçekten çok acı…

  8. Mayıs mülakat mağdurlarının hakkıdır bu 10 bin inşAllah bizlere verilecek

  9. 2017 puaniyla 10 atama icin bir umut la bekloyoruz sinava gireli 5 ay oldu hala bir umutla bekliyoruz atama olacak umuduyla is arayamadik yilimiz bisa gitmesin artik güzel bir haber bekliyoruz. adil bir kontejan verilmesi umuduyla teknik öğretmenlere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir