Sağlık Personeli

Yeni Bakandan Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Müjdesi Bekleniyor !

Bilindiği gibi eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ personel alımı açıklamasında 2017 yılı için 46 bin 500 personel alımı yapılacağını ifade etmişti.

17 BİN TAŞERON İŞÇİ

Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ açıklamalarında bu alımların 16 bin 500’ünün sağlık personeli, 13 bininin doktor ve 17 bininin de şirket personeli olacağını ifade etmişti. Konu ile ilgili olarak açıklanan sağlık personeli istihdamının 4 bininin yerleştirmeleri yapıldı. Ayrıca daha sonra KPSS 2017/5 ile Sağlık Bakanlığı 12 bin 500 sağlık personeli alımı yapıldı. Bu alımların yapılması ile geriye sadece 13 bin doktor ve 17 bin taşeron işçi alımı kaldı. Yıl içinde Sağlık Bakanlığında 13 bin doktor ve 17 bin taşeron işçi alımı gerçekleştirilecek.

İLANLARIN YAYIMLANMASI BEKLENİYOR 

Konu ile ilgili olarak adaylar çeşitli sosyal paylaşım platformlarında yayımladıkları mesajlarda ve sitemize gönderdikleri geri bildirimlerde Sağlık Bakanlığı personel alım ilanlarının biran önce yayımlanması talep ediyorlar. Adaylar gönderdikleri geri bildirimlerde personel alım ilanının ne zaman yayımlanacağını da merak ettiklerini ifade ediyorlar. Kamupersoneli.net olarak personel alım ilanının ne zaman yayımlanacağına ilişkin bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz. Söz konusu ilan yayımlandığında veya bir açıklama yapıldığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

KAMUPERSONELİ.NET – ÖZEL HABER

Bir Yorum

  1. Verilen ek atama sozu tutulmali yeni saglik bakani mujdeyi bir an once vermeli …ilana cikilmali

  2. Dış protez teknoloji mezunları atama bekliyor 80 puanla bekliyoruz

  3. Saglik kurumlari isletmeciligi bolumundede alim yapilsin.yaslandik evde me zaman calismaya baslayacagiz

  4. tıbbi sekreter olarak artık hiç ama hiç umudum kalmadı 10 yıldır atama bekliyoruz.

  5. radyoloji bölümü hiç alım olmuyor yada yeterli değil çocuklarımız bu bölümü neden okududu yazık değil mi.

  6. Sağlık bakanlığı nı haber yaptınız.Gıda,Tarım ve hayvancılık Bakanlığı ve TİGEM Veteriner sağlık meslek-Tarım meslek lisesi mezunu Veteriner Sağlık teknisyeni alımı istiyoruz,haber yaparak Sesimiz olun.