Genel

Polis Memurlarına Zam Yapılacak

Polis memurları için Bakan Naci Ağbal zam müjdesi verdi. 
Türkiye Cumhuriyeti Naci Ağbal polis memurlarının ek göstergeleri , zam ve tazminatlarına ilişkin soruların cevabı olarak ” 15 Mart 2016  Salı günü polis kardeşlerimizin aylıklarına yansıyacaktır. Aşağı yukarı 151 ( yüz elli bir )  lira ile 450 ( dört yüz ) lira arasında polis kardeşlerimizin maaşlarında artış olacağını ve bütün kamu görevlililerinin maaşlarında son 14 yıl içerisinde önemli artış yapıldığını ve bu artış miktarını da çalışanlarımızın refahı için yapıldığı dile gelmiştir. 

Daha sonra Kayyum ataması ile ilgili konularda düşüncelerini kelimeler ile ifade etti.Türkiye  bir hukuk devleti ve buna ilişkin yargı sürecinin işlediğini, bu neden ile de  bir değerlendirme içerisinde bulunma durumunun doğru olmayacağını söyledi.

Bir gruba ait vergi borçları için  Uzlaşma Komisyonu kararı ile  silinmesi konusu hakkında sorun işaretlerine cevap veren  Naci  Ağbal, muhalefet milletvekillerinin iddiaları ile ilgili kendisine gösterilen belgelerin devletin tutanaklarında içerisinde bulunan bir belge olduğunu, ortada gizlenmiş bir durumun bulunmadığını dile getirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise bir soru işaretine şu şekilde yanıt verdi.  “Rıza Kayaalp , milli güreşçimiz ve 2016 yılı olimpiyatlarında yapılmış olan altın madalya ümidimiz , ırkçılık suçlaması konusu ile ilgili bir ceza almamıştır” diyerek akıllardaki soru işaretine yanıt verdi.

 Kamupersoneli.net