Gündem

Maliye Bakanı Ağbal TBMM'de Üniversite Hastaneleriyle İlgili Konuştu

Maliye Bakanı Ağbal TBMM’de Üniversite Hastaneleriyle İlgili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde konuştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu görüşmeleri devam ediyor.Tasarının 7.Maddesi görüşmeler sonucu tamamlandı.Genel Kurulda Maliye Bakanı Naci Ağbal , Üniversitelerin hastanelerinde kapasite ve personel arttırılmasıyle ortaya çıkacak maliyetlerin daha etkili ve verimli biçimde karşılanması için çalışma yürütüldüğünü dile getirdi.

Vatandaşın İhtiyaçlarının Karşılanması İçin Kaynak Çalışmaları

Maliye Bakanı Naci Ağbal TBMM’de bazı vekillerin sorularına yanıt verirken, vatandaşların sağlık, eğitim ve sosyal hizmet alanlarında ihtiyaçlarının karşılanması için bütçede daha fazla kaynak ayırabilmek için bakanlığın ve hükümetin elinden geleni yaptığını anlattı.

14 Yılda Büyük Yükseliş Gerçekleşti

Ak Parti hükümetiyle birlikte 14 senede devlet bütçesinde büyük artışlar gerçekleştiğinin altını çizen Ağbal , Vatandaşın ihtiyacı olan hizmetlerin daha kaliteli şekilde sunulmasının devlet tarafından sağlandığını vurguladı.

Diyanet’in Bütçesinde Artış Var

Maliye Bakanı Naci Ağbal Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bütçesininde geçen yıllarda yükselme gösterdiğine dikkat çekere, din hizmetlerinin daha verimli ve etkin şekilde verilebilmesi için bütçeden gerekli ödeneğin sağlanacağını bildirdi. Naci Ağbal yasalar çerçevesinde bütçelerin hazırlandığını söyledi.
14 Yıllık hükümet sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması ve sağlık hizmetlerine erişimin daha mümkün kılınması için ciddi mesafeler alındığına dikkat çeken Bakan Ağbal Üniversite hastanelerinin sağlık hizmetlerinde çok büyük öneme sahip olduğunu bildirdi.

Artık Durum Farklı
Ağbal AK Parti hükümetinden önceki hükümetlerin yönetimi esnasında üniversite hastanelerine vatandaşların çabucak ulaşamadığını, şimdi durumun farklı olduğunu ve vatandaşın bu hastanelerden çok kolay hizmet alabildiklerinin altını çizdi.

Maddi Sıkıntıların Son Bulmasına Yönelik Çalışmalar Devam Ediyor
Artan talep ve hizmetlerin bu üniversite hastanelerinde bazı maddi sıkıntılara neden olduğunu söyleyen Ağbal Kalkınma Bakanlığı’nın Koordinasyonunda üniversite hastanelerinin maddi sıkıntılarına yönelik çalışmaların yürütüldüğünü bu kapsamda sabah bir toplantı yaptığını belirtti.

YÖK ve Üniversitelerle İstişare Yapılacak
Konuşması sırasında üniversite hastanelerinin personellerinin ve hali hazırdaki kapasitelerinin arttırılması sonucu ortaya çıkan maliyetlerin daha etkili ve verimli bir biçimde bütçeden karşılanması için çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Ağbal, durum hakkında üniversiteler ve Yükseköğretim Kurulu istişare halinde olduklarını ve sorunların üstesinden gelebileceklerini belirtti.

Teröre Karşı Vatandaşımızın Arkasındayız Mesajı
Ağbal konuşmasında doğuda bir süredir yoğun biçimde devam eden terör örgünün faaliyetlerinin vatandaş ve devlet kurumları bakımından ciddi sıkıntılara yol açtığını devletin her kurumunun eli kanlı örgütle mücadeleye devam edeceğini belirtti.

Muhalefet saflarından sesler yükseldi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hatay Milletvekili Necmettin Ahrazoğlu pkk yanlısı öğrencilerin üniversitelerde gruplaşmalarına devlet tarafından göz yumulduğunu ve ülkede üniversitelerin terör üssü haline getirildiğini dile getirdi.

Kamupersoneli.net