Ekonomi

SGK Öğrencilere Müjdeli Haber Verdi

Lise mezunları için 20 yaş ve yükseköğrenim mezunları için ise 25 yaşını geçmemek şartı ile , okullardan mezun olmuş öğrencilerin genel sağlık sigortalarının 2 yıl daha devam edeceği ve sağlık hizmetlerinden faydalanabilecekleri açıklaması yapıldı.

Çanakkale Sosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek lise mezunları için  20 ( yirmi ) yaş , yükseköğrenim mezunları için ise 25 yaşını geçmesi şart ile , mezun durumunda olan herkes için 2 ( İKİ ) sene daha genel sağlık sigortalarının devam edeceği ve sağlık hizmetlerinden faydalanmak istediklerinde hiç sorun yaşamadan işlemlerini yapabileceklerini duyurdu.

Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Bari Tümsek 10 Şubat 2016 Çarşamba tarihli Resmi Gazetede yayımlanmış olan 6663 sayılı Kanunun içerisinde bulunan  26 ve 27. maddeleri içeriğine göre , 5510 sayılı kanunun 67. Maddesinin 4. Fıkrasında değişim olduğunu hatırlattı. İl müdürü Sayın Tümsek, “Yapmış oldukları yeni düzenlemenin Kanunun yürürlük tarihinden sonra lise ve dengi öğrenimlerden mezun olanlar kişilerin 20 yaşını geçmemiş olmamaları, yüksek öğrenimden mezun olmuş kişiler için ise 25 yaşını geçmemek şartı ile mezuniyet tarihini takibinde ki günden itibaren  2 sene zaman ile sağlık hizmetlerinden sorun yaşamadan faydalanabilecekler.

Kanunun belirlenen yürürlük tarihinden önce mezun olmuş fakat 2 yıllık süresi dolmayanlar mezuniyet tarihini takiben iki yıllık sürenin tespiti yapılmaktadır. Bu kapsam içerisinde olanlar 10.02.2016 Çarşamba günü itibari ile 2 yıllık süreden kalan süre hakkından yararlanabilmektedirler.

Kamupersoneli.net