Gündem

PKK 2 Üst Düzey MİT Görevlisini Kaçırdı! Hükümet Doğruladı!

Ağustos ayı ortalarında gündeme gelen PKK’nın iki üst düzey MİT görevlisini kaçırdığı iddialarına Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan açıklama geldi. 

”2 GÖREVLİ İÇİN PKK İLE KURDUĞUMUZ DOĞRUDAN BİR BAĞLANTI YOK”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, katıldığı bir programda kendisine yöneltilen soru üzerine yapmış olduğu açıklamasında, PKK’nın kaçırdığı tüm vatandaşlar için kurumların çalıştığını belirterek bu bahsedilen iki kişinin geri getirilmesine ilişkin PKK ile doğrudan bir bağlantı kurulmadığını aktardı. 

BAKAN ÇAVUŞOĞLU ”ANKARA BU SORUNU NASIL ÇÖZMEYİ PLANLIYOR?” SORUSUNA YANIT VERDİ

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu kendisine yöneltilen, “PKK’nin Irak’ın kuzeyinde iki üst düzey Türk istihbarat yetkilisini kaçırıp Kandil dağlarındaki üssüne götürdüğüne dair bilgiler geliyor. MİT Başkanı Hakan Fidan’ın görüşmeler yapmak için Erbil’e gidebileceği söyleniyor. Ankara bu sorunu nasıl çözmeyi planlıyor?” sorusuna “PKK yerel yetkilileri, sıradan sivilleri, doktorları, polisleri ve herkesi kaçırdı. Bu yüzden bir terör örgütü. Elbette kurumlarımız, PKK’nın kaçırdığı tüm vatandaşlarımızın geri getirilmesi için çalışıyor; ancak ülkemizin, bizim bahsedilen iki kişiyi geri getirmek için PKK ile kurduğumuz doğrudan bir bağlantı yok.” şeklinde cevap verdi.

Kamupersoneli.net – ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir