Emniyet Personeli

Polislerin Özel Hizmet Tazminatı Artışı

Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanı Naci Ağbal Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kuruluna katılım sağladı ve kurulda polislerin özel hizmet artışı hakkında açıklamalar yaptı.

Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanı Naci Ağbal Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda yaptığı açıklamada polislerin özel hizmet artışlarını Mart ayında alacaklarını ifade etti. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal Meclis Genel Kurlunda kendisine yöneltilen bir soru üzerini polislerin özel hizmet tazminatı artışlarına değindi. Maliye Bakanı Naci Ağbal’a yöneltilen soru şu şekilde;

Polislerin ek gösterge rakamları 3 bin’e çıkarıldı. Polis memurları bu emniyet hizmet tazminatları ve ek gösterge rakamları ile ilgili mağdurlar. Siz bu mağduriyeti ne zaman gidermeyi planlıyorsunuz ve ne zaman bu artışları maaşlarına yansıtacaksınız ?

Yöneltilen bu soru üzerine Maliye Bakanı Naci Ağbal’in yanıtı şu şekildedir;

Polislerin ek göstergesi, zamları ve tazminatları ile ilgili artış bu ayın yani Mart ayının 15’inde polis arkadaşlarımızın maaşlarına yansıtılacaktır. Yaklaşık olarak polis arkadaşlarımız maaşlarında 151 Türk Lirası ile 450 Türk Lirası arasında artış alacaklar. Bizler son on dört yılda bütün kamu personellerinin aylıklarında maaşlarında ciddi artışlar yaptık. Bu artışları da kamu personelimizin refah paylarının artması için, refahlarında bir artış olması için yaptık. 

 kamupersoneli.net