Personel Alımı

Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Personel Alıyor

Aksaz Deniz Üs Komutanlığı verdi ilan ile kendi bünyesinde çalıştırmak üzere personel alımı yapacağını duyurdu.

Verilen ilan Aksaz Deniz Üs Komutanlığı  Askeri Kantin Başkanlığı tarafından yayınlandı. İlanın yayınlanma tarihi 7 Mart 2016 yani bugündür. Ayrıca ilana son başvuru tarihi olarak 16 Mart 2016 belirtilmiştir. 

Yayınlanan bu ilan İŞKUR’un MUĞLA ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ biriminden yayınlanmıştır. 

Aksaz Deniz Üs Komutanlığı tarafından yayınlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adaylarda aranan genel şartlar ve açıklamalar şu şekildedir;

– Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Hizmet Merkezi Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

– Taleplerde 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2014 KPSSP93 puan türünden en az 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

– Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

– Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

– Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. – Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

– Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

– İşyerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir.

– Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

– Kamu kurum ve kuruluşlarının sürekli (daimi), geçici işgücü taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınır. Ancak, başvuru süresi içerisinde ikamet değişikliği yapan adayların ilgili işgücü taleplerine başvuruları kabul edilmez.

Talep şartlarına durumu uyup başvuru yapamayan adayların belgeleri ile birlikte en yakın Türkiye İş Kurumu birimine müracaat etmesi gerekmektedir.

Yukarı da ki şartlara uyan adaylar Aksaz Deniz Üs Komutanlığı personel alım ilanına başvuru yapabilmektedir. Aksaz Deniz Üs Komutanlığı kapalı depo görevlisi personeli alımı yapacaktır. İlana başvuru yapacak olan adayların İşletme, İktisat, Maliye, Kamu Yönetimi, Muhasebe bölümlerinden önlisans olarak mezun olmaları gerekiyor. 

Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Muğla ilinde bulunuyor. Bu bağlamda ilana başvuru yapacak adayların Muğla ilinin Bodrum, Datça, Marmaris, Köyceğiz, Fethiye, Milas, Muğla Merkez, Ula, Yatağan, Dalaman, Ortaca, Kavaklıdere, Menteşe, Seydikemer ilçelerinde ikamet ediyor olması gerekiyor. 

Kamupersoneli.net