Gündem

TSK'dan Sözleşmeli Er Kamu Spotu Yayınlandı

Türk Silahlı Kuvvetlerinden Sözleşmeli Erleri teşvik etmek amacı ile kamu spotu yayınlandı.

Türkiye Cumhuriyeti Türk Silahlı Kuvvetleri ( TSK ) bir kamu spotu yayınladı. Türk Silahlı kuvvetlerinin yayınladığı kamu spotu sözleşmeli er pozisyonundakileri teşvik etmek adı altında yayınlandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri bu kamu spotunu televizyonlarda yayınlanması için hazırladı. Türk Silahlı Kuvvetleri hazırladığı kamu spotunun amacı olarak sözleşmeli er pozisyonunu gençler arasında teşvik etmek üzere hazırladı.

Türkiye Cumhuriyeti Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hazırlanan kamu spotunda;

Vatan borcunu ödemek isteyen gençler ve bu gençler vatan borcunu öderken ailesinin yaşayacağı maddi geçim durumu anlatılıyor. Özet olarak bu film sayesinde sözleşmeli er pozisyonu gençler arasında yaygınlaşmış ve teşvik edilmiş olunuyor. 

Film’de bir genç ” askerlik vatan borcu da aileme ailemin geçim durumuna kim bakacak ” diyen bir genç anlatılıyor. Hikaye bu gencin konuşması ile başlıyor bunun sonucunda Türkiye Cumhuriyeti Türk Silahlı Kuvvetlerinde 3 bin Türk Lirası maaş ile 3 yıl askerlik görevini yapan vatan borcunu ödeyen ve askerlikten vatan borcu bittikten sonra memleketine dönen ve memleketinde iş yeri açan bir kişinin hikayesi anlatılıyor. 

Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerinin hazırladığı kısa filmde sözleşmeli er olmak isteyen gençlerin Türkiye Cumhuriyeti Kara Kuvvetleri Komutanlığı resmi internet sitesinden başvuru yapabilecekleri belirtiliyor. Türkiye Cumhuriyeti Türk Silahlı Kuvvetlerinin hazırladığı filmde en çok dikkat çeken ifade ise ” onurunla çalış hayaline ulaş ” ifadesidir. 

 Kamupersoneli.net