Gündem

Emniyet 'Deep Web' Operasyonu Yaptı

İstanbul polisi, Deep Web üzerinden satın aldıkları kredi kartı bilgileriyle lüks yaşam sürüp tatil yapan şebekeye operasyon yaptı.

Deep Web’den Kredi Kartı Bilgisi Satın Almışlar
Deep web üzerinden satın aldıkları kredi kartı bilgilerini kullanarak lüks bir yaşam süren şebeke istanbul polisinin yaptığı operasyonla gözaltına alındı
Emniyet müdürlüğüne gelen “kredi kartlarından habersiz işlem”  şikayetleri üzerine derhal inceleme başlatıldı.

Polis Kargo Görevlisi Kılığında Evi Tespit Etti

Polis ekipleri şikayetçilerin kart bilgilerini incelemeye alarak şüphelileri tespit etmek için bir süre zanlıları takip etti.zanlıların bir internet sitesi vasıtasıyla verdiği siparişlerden faydalanan polis ekipleri, şüphelilerin evine kargo görevlisi kılığında gitmek suretiyle adresi belirledi.

Lüks Villada Keyif Çatıyorlardı
Polis şüphelilerin İstanbul Kağıthane Çağlayan mahallesinde bulunduğunu tespit ettikleri lüks villaya şok baskın düzenleyerek aralarında bir ürdün, bir fas uyruklu bir de Türk uyruklu kişiyi göz altına aldı.

Pahalı Markalar , Lüks Kıyafetler, Sahte Pasaport

Polis ekipleri lüks villada yapılan aramada başkalarına ait kredi kartlarından yapılan alışverişler sonucu elde edildiği anlaşılan 6 son model telefon, sahte pasaport, oldukça pahalı ve lüks olduğu anlaşılan kıyafetler, ayakkbılar, ünlü markalara ait valizler ve iki diz üstü bilgisayarla birlikte bu ürünlerin faturalarını tespit etti.

150 Bin Türk Lirası Çalınmış
Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri şüpheli şahısların kart bilgilerini Deep Web üzerinden satın aldıkları ve bu kart bilgileriyle lüks bir yaşam sürdüklerini ve ortalama 150 bin Türk lirasını bulan bir harcama yaptıklarını tespit etti.

Şahıslar Emniyet’teki sorgulama işlemlerinden sonra mahkemeye sevkedildi ve tutuklandı.Son dönemde kredi kartı hırsızlık vakaları çoğaldı daha önce de bu konu hakkında bilgilendirici bir haber yapmıştık . Dilerseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. Link’te kişisel veri güvenliği için bir kaç ipucu bulunuyor.