Kamu Personelleri

Aile Bakanlığından İkinci Bin 500 Kişi Personel Alımı Müjdesi Verildi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ikinci bin 500 kişi personel istihdamını 2016 yılının sonuna doğru gerçekleştireceğiz dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu önümüzde ki ay bin 500 personel istihdamı yapacağız, 2016 yılının sonuna doğru ise ikinci bin 500 personel istihdamı yapacağız dedi. Önümüzde ay yapılacak olan bin 500 personel istihdamı; sosyal psikolog, çocuk gelişimci, toplum hizmeti uzmanı ve sosyolog kadrolarından oluşuyor. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Doğu ve Güneydoğuda ki yardıma muhtaç mağduriyet yaşayan kadınlara dikkat çekti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde ki kadınlarımızı ve çocuklarımızı mağdur etmemek adına Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde 5 yıldır çalışmalarımızı devam ettiriyoruz ve bu çalışmalar kadınlarımız ve çocuklarımızın mağdur olmaması adına halen devam etmektedir devam edecektir dedi. 

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde toplum hizmeti uzmanlarının çalıştığını ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, giyecek ve gıda yardımı yapıldığını ayrıca evlere gidilerek rehabilitasyon desteği verildiğini ifade etti. 

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde hayatlarını sürdürmeye çalışan kadınlar için bundan sonraki hayatlarını rahat içinde yaşamaları amacı ile istihdam çalışmaları yaptıklarını belirten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, çocukların sınavlara hazırlanmaları eğitimlerinden geri kalmamaları için çalışmalar yapıldığını bildirdi. 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazan oğlu ASDEP’i yani Aile ve Sosyal Destek Projesini hatırlattı. Ayrıca sosyal psikolog, çocuk gelişimci, toplum hizmeti uzmanı ve sosyolog kadrolarında bin 500 personel istihdamının önümüzdeki ay yapılacağını ifade eden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu 2016 yılının sonuna doğru ise ikinci bir bin 500 personel istihdamı yapılacağını açıkladı.

 Kamupersoneli.net