Kamu Personelleri

Nüfus Müdürlüklerine 1.600 Kadro Verildi ! Memur Alım İlanı Bekleniyor…

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda görüşülen Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı kabul edildi. Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı ile birçok alanda yeni düzenlemeler yapıldı.

1.600 KİŞİLİK KADRO İHDASI

Ayrıca bu düzenlemelerin yanı sıra Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü kapsamında 1.600 kişilik kadro ihdası yapıldı. Bununla beraber Nüfus Müdürlüklerine 1.600 kişilik personel alım ilanının yayımlanması bekleniyor.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANMASI BEKLENİYOR

TBMM Genel Kurulu tarafından kabul edilen kanun tasarısı kapsamında bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne 1600 kadro ihdas edilmesine ilişkin tasarıda yasalaşmış oldu. Bunun yanı sıra kabul edilen kanunun yürürlüğe girmesi için Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor. 

İLAN BEKLEN İYOR

Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde 1.600 kişilik kadro ihdasının yapılmasının ardından adaylar sitemize geri bildirim göndererek ilanın adaylar tarafından beklendiğini gündeme getirmemiz talep edildi. Adaylar ilanın yayımlanması için talep ederken ilanın yayımlanacağı tarih hakkında yetkililerden bir açıklama bekliyorlar. Bizlerde kamupersoneli.net olarak adayların akıllarında soru işaretinin giderilmesi için yetkililerden bir açıklama talep ediyoruz. 

Sizlerde konu ile ilgili olarak görüşlerinizi ve taleplerinizi belirtmek isterseniz sayfanın alt kısmından yorum yapabilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET | ÖZEL HABER

Bir Yorum

  1. arkadaşlar sizce a kadrodan mı yoksa b kadrodan alım olur

  2. lütfen iibf mezunlarını alın sadece !!! malesef çoklu alımlarda 2016 p3 kullanılıyor!!! 2017 alan puanları tek tük alımlar kullanmayınız lütfen!!!!!!!!!!!

  3. b grubu kadrolara alım olursa çok iyi olur ve özellikle kpss p3 puanları kullanılsın 2 sene hükmü var.

  4. bölüm şartı aranmamalı. sonuçta bir kaç eğitimle öğrenilecek bir iş. merkezi atamalarda da artık atanma şansı zorlaştı. lütfen önlisansdan da alım olsun

  5. Halkla ilişkiler bölümünden alım olurmu önlisas 62 puan aldim