Kamu Personelleri

TCDD'ye KPSS Puanı İle 1.118 Memur Alımı Yapılacak ! Personel Alım İlanı Bekleniyor

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan geçtiğimiz haftalarda çeşitli açıklamalarda bulunmuştu. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan açıklamalarında personel alımı bekleyen adayların yüzünü güldürdü. 

KPSS VE MÜLAKATLA PERSONEL ALIMI YAPILACAK

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan yaptığı açıklamalarında Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları kapsamında 1.118 memur alımının yapılacağını ifade etmişti. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan konu ile ilgili açıklamalarında personel alımlarının KPSS ve mülakat ile olacağını belirtti. Ancak bazı kadrolar için KPSS ve mülakat yapılmayacaktır.

BAKAN ARSLAN’IN AÇIKLAMASI

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan söz konusu açıklamalarında “TCDD’yi alt yapı ve taşımacılık olarak ikiye ayırdık. TCDD alt yapı 773 kişi alacak. Bunların 150’si işçi olacak, İŞKUR üzerinden KPSS ve mülakat ile alacak, bu ay içerisinde çalışmasını yapacağız. 623’ü de destek personeli olacak, bunlarda KPSS ile alınacak. TCDD taşımacılık ise 345 kişi alacak bunların 178’i işçi, 167’si memur olacak. Karayolları’na da 640 kişi aldık, yine ihtiyacımız var, ihtiyaç oldukça personel alacağız.” ifadelerini kullandı.

ADAYLARIN TALEPLERİ

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklamanın ardından adaylar sitemize çeşitli geri bildirimlerde bulundular. Adaylar sitemize gönderdikleri geri bildirimlerde personel alım ilanının bir an önce yayımlanmasını ve bu ilanlardan önce genel şartların belirtilmesini talep ettiler. Kamupersoneli.net olarak söz konusu ilanların ne zaman yayımlanacağına ilişkin yetkililerden bir açıklama yapılmasını talep ediyoruz

Bir Yorum

  1. Lutfen bir an once basvurular baslasin rayli sistemler mezunu olarak oncelik istiyoruz!!!

  2. umarim bu sefer elektrik teknikerlerinden iyi alim yaparlar.

  3. Herhangi bir lisans mezunu alimi yapılsın iyice bunaldik ptt de herhangi lisans mezunu yapılsın