Gündem

3. Köprü Para Basacak Hazine Rahatlayacak

Boğaziçi Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet köprüsünün mega şehirin artık yükünü taşıyamaz hale gelmesiyle 3 sene önce yapımına başlanan ve şehrin trafik sorununu büyük ölçüde sonlandırması beklenen Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden araçlar için geçiş fiyatları da yavaş yavaş belli olmaya başladı. Ağustos ayında açılması planlanan köprünün üzerinden geçecek ağır vasıtaların 15 doları gözden çıkarması gerekiyor..

Dün Asya ve Avrupayı ülkemiz aracılığıyla  3.kez birleştirecek olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün geçiş ücretleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanının katıldığı törenle son tabliyeninde yerleşmesiyle köprü çalışmalarının sonuna yaklaşıldığının müjdesi verilmişti.İstanbul’daki trafik sorununu büyük ölçüde çözmesi planan Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden araçlar için geçiş fiyatları da yavaş yavaş belli olmaya başladı.

1 Milyon Liranın Üzerinde Ciro Beklentisi

Yavuz Sultan Selim Köprüsünün üzerinden günlük 1 milyon liranın üzerinde ciro yapması planlanıyor. Köprüden araçlar için geçiş ücreti 3 dolar civarı olması beklenirken , ağır vasıta araçlar için bu rakamın 15 dolar civarı olması bekleniyor.

Türkiye için toplamda 3 milyar dolar tutarında bir meblağaya mal olan projenin ağustos ayında araçların geçişine açılacağını dünkü tören esnasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan duyurmuştu. Köprü ve otoyol inşaatı son bulduğunda günde 130 bin’den fazla aracın geçmesi ve hazine bütçesine ciddi bir katkısı olması planlanıyor. 

 Kamupersoneli.net