Gündem

SGK İzmir İl Müdürlüğünde FETÖ/PYD Operasyonu

Paralel yapı operasyonları devam ediyor. FETÖ/PDY ütesi olduğu iddaasıyla Ankara, Adana ve İzmir’de yapılan operasyonlar sonucu 6 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında İzmir SGK İl Müdürü de bulunuyor. FETÖ/PDY üyesi olduğu düşünülen bir şahsın aramasına halen devam edildiği öğrenildi.

İzmir SGK İl Müdürü Göz Altında

Çeşitli basın mensupları ve muhabirlerden edinilen bilgilere göre İzmir Cumhuriyet Başsavcılı vekili Okan Bato’nun talimatı doğrultusunda Ankara, İzmir ve Adana’da FETÖ/PDY operasyonuna başlanıldı. Eş zamanlı operasyon sonucu İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri SGK izmir İl Müdürü Engin Bilgili ve eski İzmir SGK il müdürü MK’ ile beraber SGK mühendisleri G.B, H.T.A,N.Ö ve MG’yi göz altına aldılar. 

SGK Binasını Değeri Altından Gösterdiler İddaası

Göz altına alınan şahısların FETÖ/PDY’e bazı SGK taşınmazları değerinin altında göstermek suretiyle finansal destek maksadıyla örgüte kazandırdıkları iddaa ediliyor.

FETÖ/PDY operasyonları yurt genelinde devam ediyor. Bir kaç gün önce Boydak Holding Üst düzey yöneticileri de örgüte finansal destek de bulundukları gerekçesiyle göz altına alınmıştı. Örgütle bağlantılı olduğu bilinen zaman gazetesine kayyım atamaları gerçekleşmiş, kayyım atamasını protesto eden grupla polis arasında arbede yaşanmış, aralarında bayanlarında olduğu protestocu gruptan yaralananlar olmuştu.

 Kamupersoneli.net